ASTM D482 Petrol Ürünlerinden Gelen Kül için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D482 Petrol Ürünlerinden Gelen Kül için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D482 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, damıtılmış ve artık yakıtlar, gaz türbini yakıtları, ham yağlar, yağlama yağları, mumlar ve diğer petrol ürünlerinden, kül oluşturucu herhangi bir madde içeren, kütlece %0.010 ila %0.180 aralığında kül tayinini kapsar.

ASTM D482 Petrol Ürünlerinden Gelen Kül için Standart Test Yöntemi

Mevcut normalde istenmeyen safsızlıklar veya kirleticiler olarak kabul edilir. Test yöntemi, belirli fosfor bileşikleri dahil olmak üzere kül oluşturucu katkı maddelerinden arındırılmış petrol ürünleri ile sınırlıdır.

Bazı numune türlerinde, kül oluşturan metallerin tümü kül içinde nicel olarak tutulmaz. Bu, özellikle metalleri nicel olarak tutmak için özel bir kül prosedürü gerektiren damıtılmış yağlar için geçerlidir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D482 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp