ASTM D4895 Dispersiyondan Üretilen Politetrafloroetilen (PTFE) Reçine için Standart Spesifikasyon

ASTM Testleri

ASTM D4895 Dispersiyondan Üretilen Politetrafloroetilen (PTFE) Reçine için Standart Spesifikasyon

EUROLAB laboratuvar ASTM D4895 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu spesifikasyon, dispersiyonun kontrollü pıhtılaşmasını içeren üretim teknikleri ile PTFE dispersiyonlarından hazırlanmış kuru toz politetrafloroetilen (PTFE) reçinelerini kapsar.

ASTM D4895 Dispersiyondan Üretilen Politetrafloroetilen (PTFE) Reçine için Standart Spesifikasyon

Bu reçineler genellikle "ince toz" reçineler veya "pıhtılaşmış dispersiyon toz" reçineler olarak bilinir. Bu reçinelerin bitmiş ürünlere dönüştürülmesi normalde "hamur ekstrüzyonu" adı verilen bir işlemi içerir ve bazen perdahlama gibi biçimlendirici işlemleri içerir.

Dönüşümün bu biçimlendirici aşamaları sırasında bir işleme yardımcısı olarak uçucu bir sıvı bulunur ve daha sonra dönüşümün bitirme aşamaları sırasında çıkarılır. Bu PTFE reçineleri, tetrafloroetilenin homopolimerleridir veya bazı durumlarda ağırlıkça %1'den fazla olmayan diğer floromonomerleri içeren modifiye edilmiş homopolimerlerdir.

Termoplastikleri işlemeye yönelik olağan yöntemler, viskoelastik özelliklerinden dolayı genellikle bu malzemelere uygulanamaz. Burada kapsanan malzemeler, renklendiriciler, dolgu maddeleri veya plastikleştiriciler gibi katkı maddeleri ile PTFE karışımlarını içermez; ne de yeniden işlenmiş veya yeniden öğütülmüş reçineyi veya herhangi bir fabrikasyon eşyayı içermezler çünkü bu tür malzemelerin özellikleri, fibrile edildiklerinde veya sinterlendiklerinde geri döndürülemez şekilde değiştiler.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilişkili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. . Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D4895 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp