ASTM D4951 Yağlama Yağlarındaki Katkı Elemanlarının Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D4951 Yağlama Yağlarındaki Katkı Elemanlarının Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D4951 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, kullanılmamış yağlama yağlarında ve katkı paketlerinde baryum, bor, kalsiyum, bakır, magnezyum, molibden, fosfor, kükürt ve çinkonun nicel tayinini kapsar.

ASTM D4951 Yağlama Yağlarındaki Katkı Elemanlarının Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

Kesinlik ifadeleri, çözücü içindeki kütle % numunesinin yağ kütlesi olarak %1 ila %5 aralığında sabit tutulduğu seyreltmeler için geçerlidir.

Kesinlik tabloları, laboratuvarlar arası çalışmada kapsanan konsantrasyon aralıklarını tanımlar. Bununla birlikte, bu test yöntemi ile hem daha düşük hem de daha yüksek konsantrasyonlar belirlenebilir. Düşük konsantrasyon limitleri, ICP cihazının hassasiyetine ve seyreltme faktörüne bağlıdır. Yüksek konsantrasyon limitleri, lineer kalibrasyon eğrisi ile tanımlanan maksimum konsantrasyonun ve numune seyreltme faktörünün çarpımı ile belirlenir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D4951 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp