ASTM D4964 Elastik Kumaşların Gerginlik ve Uzaması için Test

ASTM Testleri

ASTM D4964 Elastik Kumaşların Gerginlik ve Uzaması için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D4964 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,sabit bir uzama oranı (CRE) ile test edildiğinde, tek başına veya diğer tekstil iplikleriyle kombinasyon halinde, doğal veya sentetik elastomerlerden yapılmış geniş veya dar elastik kumaşların gerilim ve uzama ölçümünü kapsar.

ASTM D4964 Elastik Kumaşların Gerginlik ve Uzaması için Test

Sabit yük oranı (CRL) tipi çekme test makinesi kullanılarak benzer testlerin belirlenmesi için Test Yöntemi D1775'e bakın .

Bu test yönteminin kullanımı, test sonuçlarının belirleneceği döngü gerilim(ler)i ve uzama(lar)ın seçimini veya bunlar üzerinde karşılıklı anlaşmayı gerektirir.

Yıkama prosedürleri, sıcaklık seçimi ve kullanılacak yıkama çevrimi ve kurutma çevrimi sayısı konusunda karşılıklı anlaşmayı gerektirir.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak ayrıca kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle her sistem, değerleri hiçbir şekilde birleştirmeden diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D4964 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp