ASTM D4998 Traktör Hidrolik Sıvılarının Aşınma Testi

ASTM Testleri

ASTM D4998 Traktör Hidrolik Sıvılarının Aşınma Testi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte ASTM D4998 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, traktör hidrolik sıvılarının traktörlerin transmisyon ve nihai tahrik dişlileri için yağlayıcı olarak uygunluğunu değerlendirmek için kullanılır.

ASTM D4998 Traktör Hidrolik Sıvılarının Aşınma Testi

Test, bir yalıtkan yağ numunesinin dönen bir basınçlı kapta ayarlanan bir sıcaklık ve basınçta ısıtılmasını içerir. Oksijen kaba verilir ve oksidasyonu desteklemek için yağ sirküle edilir ve yağın belirli bir derecede oksitlenmesi için geçen süreyi ölçerek kap içindeki basınç düşüşüyle ​​gösterilir.

Bu standart testi, aşınmaya, korozyona ve diğer hasar türlerine karşı koruma sağlama yeteneği dahil olmak üzere hidrolik sıvının aşınma özelliklerini ölçer.

Testin sonuçları, farklı hidrolik sıvı türlerinin performansını değerlendirmek ve belirli bir uygulama için en iyi sıvıyı seçmek için kullanılabilir.

Öncelikle tarım olmak üzere diğer endüstriyel alanlarda kullanılarak olası hataların ve arızaların önüne geçilmesinde bir çok sektörde fayda sağlamaktadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D4998 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipler ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp