ASTM D5034 Tekstil Kumaşların Kopma Mukavemeti ve Uzaması için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D5034 Tekstil Kumaşların Kopma Mukavemeti ve Uzaması için Standart Test Yöntemi

ASTM D5034 standardı, çoğu tekstil kumaşının kopma mukavemetini ve uzamasını belirlemek için kavrama ve modifiye kavrama test prosedürlerini kapsar. Islak testler için hükümler yapılmıştır.

ASTM D5034 Tekstil Kumaşların Kopma Mukavemeti ve Uzaması için Standart Test Yöntemi

Tutma testi prosedürü dokuma, dokunmamış ve keçeli kumaşlara uygulanabilirken, modifiye edilmiş tutuş testi prosedürü esas olarak dokuma kumaşlar için kullanılır.

Bu test yöntemi, cam kumaşlar veya örme kumaşlar ve yüksek esneme (%11'den fazla) olan diğer tekstil kumaşları için önerilmez. Kıvrımlı şerit test prosedürü ve kesme şerit test prosedürü kullanılarak tekstil kumaşlarının kopma kuvveti ve uzamasının belirlenmesi için, Test Yöntemi D5035'e bakılmalıdır.

Bu test yöntemi, hem inç-pound birimlerinde hem de SI birimlerinde değerleri sağlar. İnç-pound birimleri, Amerika Birleşik Devletleri'nde kullanılan geleneksel birimler için teknik olarak doğru addır. SI birimleri, Uluslararası Birimler Sistemi olarak bilinen metrik birimler sisteminin teknik olarak doğru adıdır.

Kabul edilebilir metrik birimlerde veya diğer birimlerde belirtilen değerler ayrıca standart olarak kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle her sistem, hiçbir şekilde birleştirmeden, diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM D5034 Tekstil Kumaşların Kopma Mukavemeti ve Uzaması için Standart Test Yöntemi kapsamında test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp