ASTM D5112 Ürünlerin Titreşim (Yatay Doğrusal Hareket) Testi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D5112 Ürünlerin Titreşim (Yatay Doğrusal Hareket) Testi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar, ASTM D5112 test standardı kapsamında test ve uygunluk hizmetleri sunar. ASTM D5112'nin amacı, ürünün monte edildiği yüzeye yatay doğrusal hareket uygulandığında paketlenmemiş ürünlerin ve bileşenlerin rezonansını belirlemektir.

ASTM D5112 Ürünlerin Titreşim (Yatay Doğrusal Hareket) Testi için Standart Test Yöntemi

ASTM D5112 için iki alternatif test yöntemi vardır.

Test Yöntemi A: Sinüzoidal Titreşim Kullanarak Rezonans Araması
Test Yöntemi B: Rastgele Titreşim Kullanarak Rezonans Araması

Bu test yöntemlerinden elde edilen bilgiler, ürünlerin titreşime tepkisini incelemek için kullanılır. Titreşimin neden olduğu hasarın rezonans frekanslarında gözlemlenmesi muhtemel olduğundan, bu test, hasarı en aza indiren değişikliklerle tasarımı geliştirmek için kullanılabilir.

Olası değişiklikleri değerlendirirken, sinüzoidal bekleme ve rastgele test yöntemleri isteğe bağlıdır. Ancak, rezonans bileşenlerinin yorulma özelliklerinin değerlendirilmesine yardımcı olabilirler. Bu testin, ürünün karşılaşacağı saha koşullarını simüle etmediğini belirtmek önemlidir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D5112 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp