ASTM D5149 Organik Kaplamaların Laboratuvarda Doğrudan Çekme Yöntemiyle Yapışmasının Ölçülmesi için Test

ASTM Testleri

ASTM D5149 Organik Kaplamaların Laboratuvarda Doğrudan Çekme Yöntemiyle Yapışmasının Ölçülmesi için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D5149 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, kaplamanın yüzeyine bir metal saplamanın takılması ve çıkarılmasıyla ve bir çekme test cihazı ile kaplama/alt tabaka bağını kırmak için gereken kuvvetin ölçülmesiyle organik kaplamanın plastik yüzeylere yapışmasının laboratuvarda belirlenmesini kapsar.

ASTM D5149 Organik Kaplamaların Laboratuvarda Doğrudan Çekme Yöntemiyle Yapışmasının Ölçülmesi için Test

Bu test yöntemi, plastik dışındaki yüzeylere de uygulanabilir.Bu test yöntemi, metal saplamanın doğrudan kaplanmış, kürlenmiş bir panelin yüzeyine yapıştırılmasını gerektirir.

Bu test yöntemi, kaplamaların plastik veya diğer alt tabakalara yapışmasını karşılaştırmak için kullanılır, böylece laboratuvar koşullarında çeşitli kaplama/alt tabaka kombinasyonlarının nicel bir karşılaştırmasına izin verir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen inç-pound birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D5149 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp