ASTM D5151 Tıbbi Eldivenlerin Deliklerinin Tespiti için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D5151 Tıbbi Eldivenlerin Deliklerinin Tespiti için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D5151 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM D5151 standardı, tıbbi amaçlarla kullanılan eldivenlerdeki olası deliklerin belirlenmesi için bir test yöntemi sağlar. Bu test yöntemi, tıbbi eldivenlerde su sızdıran delikleri tespit etmek için tasarlanmıştır, böylece eldivenin kullanışlılığından ödün vermez. Uygulanan testlerde medikal eldivenlerdeki delikler tespit edilir.

ASTM D5151 Tıbbi Eldivenlerin Deliklerinin Tespiti için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, yalnızca test koşullarında su sızıntısına neden olan deliklerin tespit edilmesiyle sınırlıdır. Ancak eldivenlerde su sızıntısına neden olan en küçük delik boyutu gösterilmemiştir. Bu nedenle herhangi bir delik tespit edilirse test başarısız olur.

Bu arada, tıbbi eldivenlerin kullanımına ilişkin tüm güvenlik endişeleri bu standart kapsamında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve yasal kısıtlamaların uygulanabilirliğini belirlemek doğrudan bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kişisel koruyucu ekipmanlar arasında yer alan medikal eldivenler için geliştirilen standartlarda penetrasyon çok önemli bir kriterdir. Penetrasyon, kimyasal olsun veya olmasın sıvı maddelerin gözenekli malzemelerden, küçük deliklerden veya örneğin eldivende gözden kaçan bir delikten geçmesidir.

Bu ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu nedenle medikal eldivenlerdeki deliklerin tespiti önemlidir. Standartlara ve normal kullanıma uygunsa koruyucu eldivenler kullanıcıya zarar vermemelidir. Medikal eldiven üretiminde kullanılan malzemeler kullanıcının sağlığını etkilememelidir.

Medikal eldiven üreten bir firma için kabul edilebilir kalitede eldivenler, delikli eldivenlerin sayısı etkilidir. Tıbbi eldivenlerin güvenli ve doğru kullanımı bu test yönteminin kapsamı dışındadır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz EUROLAB, sayısız test, ölçüm, analiz ve değerlendirme çalışmaları arasında, eğitimli ve uzman kadrosu ve ileri teknolojik donanımı ile ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde, düzlemsel malzemelerin elektromanyetik ekranlama verimliliğini ölçmek için standart test yöntemi hizmetleri vermektedir. ASTM D5151 standardı kapsamında test hizmetleri verir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp