ASTM D5155 Poliüretan Hammaddeleri, Aromatik İzosiyanatların İzosiyanat İçeriğinin Belirlenmesi için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM D5155 Poliüretan Hammaddeleri, Aromatik İzosiyanatların İzosiyanat İçeriğinin Belirlenmesi için Standart Test

EUROLAB laboratuvar, ASTM D5155 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemleri, poliüretan hammaddesi olarak kullanılan aromatik izosiyanatların izosiyanat içeriğini ölçmek için kullanılır.

ASTM D5155 Poliüretan Hammaddeleri, Aromatik İzosiyanatların İzosiyanat İçeriğinin Belirlenmesi için Standart Test

Test Yöntemi A: Isıtılmamış toluen-dibutilamin, rafine edilmiş toluen-2,4-diizosiyanat ve toluen-2,6-diizosiyanatın veya ikisinin karışımlarının toluen diizosiyanat içeriğini, amin eşdeğerini ve izosiyanat içeriğini belirler. Varsa, diğer izomerler belirlemeye dahil edilecektir. Bu test yöntemi, uygun reaktivite ve çözünürlüğe sahip diğer izosiyanatlara da uygulanabilir.

Test Yöntemi B: Isıtılmış toluen-dibutilamin, toluen diizosiyanat, metilen di-(4-fenilizosiyanat) ve polimerden (metilen fenilizosiyanat) türetilen ham veya modifiye edilmiş izosiyanatların amin eşdeğerini ve izosiyanat içeriğini belirler.

Test Yöntemi C: Isıtılmamış triklorobenzen-toluen-dibutilamin, toluen diizosiyanat, metilen-di-(4-fenilizosiyanat) ve polimerden (metilen fenilizosiyanat) türetilen ham veya modifiye edilmiş izosiyanatların amin eşdeğerini ve izosiyanat içeriğini belirler.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D5155 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp