ASTM D5182 Yağların Sürtünme Yükü Kapasitesi İçin Standart Test

ASTM Testleri

ASTM D5182 Yağların Sürtünme Yükü Kapasitesi İçin Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte ASTM D5182 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Genellikle FZG Görsel Yöntemi olarak adlandırılan bu test yöntemi, sertleştirilmiş çelik dişlileri yağlamak için kullanılan yağların sürtünme yükü kapasitesini ölçmeyi amaçlar.

ASTM D5182 Yağların Sürtünme Yükü Kapasitesi İçin Standart Test

Test yöntemi, ekipmanın yetenekleriyle sınırlıdır ve gözlemlenen performans, hipoid dişli üzerindeki spiral konik ile gözlemlenen sürtünme performansıyla doğrudan ilişkili olmayabilir.

Birçok otomotiv ve endüstriyel uygulamada güç aktarımı, dişli sistemlerin kullanılmasıyla gerçekleştirilir. Daha yüksek çalışma hızlarında, yağlayıcı/katkı maddesi sisteminin dişlilerde sürtünme hasarını önlemede önemli bir faktör olabileceği iyi bilinmektedir.

FZG görsel yöntemi, dişli çarklardaki aşınma ve hasarı değerlendirmek için daha gelişmiş ölçüm teknikleri gerektiren FZG dişli yağı testine göre daha basit ve daha hızlı bir alternatiftir. FZG görsel yönteminin sonuçları, dişli yağlayıcılarını hızlı bir şekilde taramak ve farklı yağlayıcıların performansını karşılaştırmak için kullanılabilir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D5182 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipler ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp