ASTM D5191 Petrol Ürünleri ve Sıvı Yakıtların Buhar Basıncı için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D5191 Petrol Ürünleri ve Sıvı Yakıtların Buhar Basıncı için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D5191 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, oksijenatlı veya oksijensiz otomotiv kıvılcım ateşlemeli yakıtlar dahil olmak üzere hava içeren, uçucu, sıvı petrol ürünleri ve sıvı yakıtlar tarafından vakumda uygulanan toplam buhar basıncını belirlemek için otomatik buhar basıncı cihazlarının kullanımını kapsar.

ASTM D5191 Petrol Ürünleri ve Sıvı Yakıtların Buhar Basıncı için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, bir buharda 37,8°C'de (100°F) 7 kPa ile 130 kPa (1.0 psi ve 18.6 psi) arasında bir buhar basıncı uygulayan, kaynama noktaları 0°C'nin (32°F) üzerinde olan numuneleri test etmek için uygundur.

Bazı benzin-oksijenat karışımları, 0°C ila 1°C'ye soğutulduğunda bir bulanıklık gösterebilir. 8.5'te bir bulanıklık gözlemlenirse, sonuçların raporlanmasında belirtilecektir. Bulanık numuneler için kesinlik ve yanlılık ifadeleri belirlenmemiştir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D5191 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp