ASTM D5199 Geosentetiklerin Nominal Kalınlığını Ölçmek için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D5199 Geosentetiklerin Nominal Kalınlığını Ölçmek için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D5199 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM D5199 standardı, baskı ayağının tüm yüzeyinin geosentetik yüzeyle tam temas edemediği dokulu ve bazı yapılandırılmış geomembranlar hariç, geosentetiklerin nominal kalınlığının ölçümünü kapsar.

ASTM D5199 Geosentetiklerin Nominal Kalınlığını Ölçmek için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, değişken normal basınç gerilmeleri altında geosentetikler için kalınlık değerleri sağlamaz. Bu test yöntemi, mutlaka minimum kalınlığı değil, nominal kalınlığı belirler.

Kalınlık, birçok geosentetiklerin kalitesini kontrol etmek için kullanılan temel fiziksel özelliklerden biridir. Geçirgenlik ve çekme gerilmesi gibi bazı geosentetik özelliklerin hesaplanması için kalınlık değerleri gerekli olabilir.

Bazı geosentetiklerin kalınlığı, uygulanan normal yük ile önemli ölçüde değişebilir. Tüm sonuçların karşılaştırılabilir olmasını sağlamak için uygulandıkları belirli basınçlar ve yüzeyler bu yöntemde belirtilmiştir.

Bu test yöntemi, bu yöntemin uygulanabilir olduğu geosentetiklerin ticari sevkiyatlarının kabul testleri için kullanılabilir. Kullanıcı, bazı malzemelerin sıkıştırılabilirliğinin, geri tepme özelliklerinin ve diğer fenomenlerin, toplanma, nakledilme ve depolanma sürelerini takiben bazı geosentetiklerin kalınlığını etkileyeceğini bilmelidir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz EUROLAB, sayısız test, ölçüm, analiz ve değerlendirme çalışmaları arasında, eğitimli ve uzman kadrosu ve ileri teknolojik donanımı ile ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde, geosentetiklerin nominal kalınlığını ölçmek için standart test yöntemi hizmetleri vermektedir. ASTM D5199 standardı kapsamında test hizmeti almak için EUROLAB ile iletişime geçin.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp