ASTM D524 Petrol Ürünlerinin Ramsbottom Karbon Kalıntıları için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D524 Petrol Ürünlerinin Ramsbottom Karbon Kalıntıları için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D524 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, bir yağın buharlaşması ve pirolizinden sonra kalan karbon kalıntısı miktarının belirlenmesini kapsar ve amaçlanan göreli kok oluşturma eğiliminin bir göstergesini sağlamak için kullanılır.

ASTM D524 Petrol Ürünlerinin Ramsbottom Karbon Kalıntıları için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi genellikle, atmosferik basınçta damıtıldığında kısmen ayrışan nispeten uçucu olmayan petrol ürünlerine uygulanabilir. Bu test yöntemi ayrıca %10 (V/V) damıtma kalıntıları üzerindeki karbon kalıntısının belirlenmesini de kapsar. Test Yöntemi D482 ile belirlendiği üzere kül oluşturucu bileşenler içeren petrol ürünleri, oluşan kül miktarına bağlı olarak hatalı yüksek karbon kalıntısına sahip olacaktır.

Karbon kalıntısı terimi, bu test yöntemi boyunca, bir petrol ürününün buharlaşması ve pirolizi sırasında oluşan karbonlu kalıntıyı belirtmek için kullanılır. Kalıntı tamamen karbondan oluşmaz, ancak piroliz ile daha da değiştirilebilen bir koktur. Karbon kalıntısı terimi, bu test yönteminde yalnızca yaygın kullanımına bağlı olarak devam ettirilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D524 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp