ASTM D5321 Doğrudan Kesme Yöntemiyle Zemin ve Geosentetik Sürtünme Katsayının Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D5321 Doğrudan Kesme Yöntemiyle Zemin ve Geosentetik Sürtünme Katsayının Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D5321 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, bir geosentetik maddenin zemine, başka bir geosentetik veya herhangi bir kombinasyondaki zemin ve geosentetiklere karşı kayma direncinin belirlenmesine yönelik bir prosedürü kapsar.

ASTM D5321 Doğrudan Kesme Yöntemiyle Zemin ve Geosentetik Sürtünme Katsayının Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

Test yöntemi, belirli saha koşullarını modellemeye çalışarak seçilen numunenin performansını göstermeyi amaçlar. Test yöntemi tüm geosentetikler için geçerlidir. Test cihazında yeniden kalıplanmış veya bozulmamış toprak numuneleri kullanılabilir.

Test yöntemi, kesme kuvvetlerinin ve yer değiştirmenin üniform olmayan dağılımı nedeniyle test numunesi içinde kesin gerilim-uzama ilişkilerinin geliştirilmesi için uygun değildir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilecektir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik sorunlarını ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu uluslararası standart, Dünya Ticaret Örgütü Ticarete Yönelik Teknik Engeller (TBT) Komitesi tarafından yayınlanan Uluslararası Standartların, Kılavuzların ve Tavsiyelerin Geliştirilmesine İlişkin İlkeler Hakkında Kararda belirlenen standardizasyon konusunda uluslararası kabul görmüş ilkelere uygun olarak geliştirilmiştir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D5321 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp