ASTM D5331 Testi

ASTM Testleri

ASTM D5331 Testi

ASTM D5331 Streç Filmlerle Sabitlenen Birim Yüklerin Mekanik Elleçlemesinin Değerlendirilmesi için Standart Test Yöntemi

ASTM D5331'in kapsamı, çeşitli mekanik işlemlere dayanma yeteneklerini değerlendirerek birim filmleri değerlendirmek ve karşılaştırmaktır. Test yöntemi, forklift, itme/çekme, kelepçe kamyonu, vinç ve kürek kaldırma tipi taşıma sistemlerini içeren yaygın taşıma yöntemleri için geçerlidir.

ASTM D5331 Testi

Test seviyeleri, sahada bilinen yoğunluk düzeylerini daha iyi yansıtacak şekilde değiştirilebilir. ASTM D5331, yük birleştirme için streç filmin performansını değerlendirirken numune hazırlama ve değerlendirmeye odaklanır.

Bu standardın amaçları doğrultusunda aşağıdaki terimler tanımlanmıştır:

  • Büyük nakliye kutusu veya sandık - mekanik taşıma gerektiren boyut ve ağırlıkta bir nakliye konteyneri (herhangi bir malzeme). Bu birim 100 lbs ila ton arasında ağırlık verebilir. Bir taban veya palet ile sabitlenebilir veya taşınabilir. Kaptaki sertliği stabilize etmek için bir çerçeve sağlanabilir.
  • Maça kaldırma ataşmanı - üst taşıma ürünleri için kullanılan bir kaldırma aracı ataşmanı. Ürünler birbirine kenetlenen flanş kartonları (IFC), katlanmış kapak veya katlanmış kapak tarzı kartonları içerebilir.
  • Birleştirilmiş yük - bir nakliye birimi olarak sarılmış veya bantlanmış iki veya daha fazla paket. Birim halinde olduklarında normal olarak 100 lbs'den daha ağırdırlar. paketler büzülme sargısı, bantlama, çemberleme, bantlama veya yapıştırma kullanılarak birim haline getirilebilir. Birleştirilmiş yük, bir palet veya ara tabaka içermekle birlikte zorunlu olmak zorunda değildir.

ASTM D5331 genellikle birim filmlerin performansını karşılaştırmak için kullanılır. Bununla birlikte, farklı sargı döngülerinde kullanılan bir tür sargı malzemesini karşılaştırmak için de kullanılabilir. Test sonucu ile saha performansı arasında doğrudan bir ilişki olmadığını not etmek önemlidir. Bunun yerine, test tüm dağıtım aşamalarında mekanik işlemeyi simüle eder. Kullanıcı belirli bir dağıtım ortamını simüle etmek için testi özelleştirebilir. Bunu yapmak için kullanıcı, test seviyelerini ve test döngüsü sayısını belirlemek için takdir yetkisini kullanabilir.

Bu testte kullanılan iki aparat, yük sarma aparatı ve mekanik taşıma aparatıdır. Yük sarma aparatı, test yükünü saran bir makinedir. Bu yöntem, sevkıyattan önce üretimde kullanılan gerçek sarma yöntemine mümkün olduğunca yakın olmalıdır. Mekanik kullanım, test yöntemi ile belirlenecektir. Test yüklerini hazırlamak için, paketleri gerçek üretime benzer bir şekilde düzenleyerek başlayın. Katmanlar halinde yüklenebilir veya bir palet veya kayma kağıdına istiflenebilir.

Daha sonra yük, önceden belirlenmiş bir yüzde germe ve sarma döngüsü kullanılarak birim film ile sarılmalıdır. Yine, bu, kendi takdirine bağlı olarak kullanıcı tarafından önceden belirlenir. Daha sonra, test yapılmadan önce birim yük en az 16 saat boyunca el değmeden bırakılmalıdır. Bu süre, gerilmiş sarma malzemesinin stres tutma kuvvetlerinin dengesine ulaşmasını sağlar. Test daha sonra seçilen test prosedürüne göre yapılacaktır. Test prosedürleri paletli yük, kürek kaldırma, kelepçe taşıma ve itme/çekme taşıma içerir.

Testin sonunda, laboratuvar verileri kaydedecek ve ASTM D5331 standardında belirtilen tüm bilgileri içeren bir test raporu derleyecektir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp