ASTM D5405 Organik Çatı Membran Malzemesinden Üretilen Derzlerin Arıza Süresi için Test

ASTM Testleri

ASTM D5405 Organik Çatı Membran Malzemesinden Üretilen Derzlerin Arıza Süresi için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D5405 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,bitümlü olmayan organik çatı membranı malzemesinden üretilen derzlerin kırılma zamanının (sürünme-kopma) laboratuvarda belirlenmesini kapsar.

ASTM D5405 Organik Çatı Membran Malzemesinden Üretilen Derzlerin Arıza Süresi için Test

Test yöntemi, kontrollü çevre koşulları altında sabit çekme yüküne maruz kalan hem T soyma hem de bindirme kesme bağlantılarını kapsar. Takviyesiz veya kumaş takviyeli membran malzemeden yapılan derzler laboratuvarda hazırlanır veya serviste çatılardan numune alınır.

Bağlantıların yapıldığı levha malzemeler arasında vulkanize kauçuklar, vulkanize edilmemiş polimerik levhalar ve termoplastikler bulunur. Derz oluşturma için yapıştırma yöntemleri, sıvı bazlı yapıştırıcıların, önceden oluşturulmuş bantların ve termal ve solvent kaynak işlemlerinin kullanımını içerir.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir.Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik sorunlarını ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D5405 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp