ASTM D5423 Elektrik Yalıtımının Değerlendirilmesi için Zorunlu Konveksiyonlu Laboratuvar Fırınları için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM D5423 Elektrik Yalıtımının Değerlendirilmesi için Zorunlu Konveksiyonlu Laboratuvar Fırınları için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D5423 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu spesifikasyon, ortam sıcaklığının 20°C'den 50°C'ye kadar olan sıcaklık aralığının tamamında veya bir kısmında çalışan ve elektriksel yalıtım malzemelerinin termal dayanıklılık değerlendirmesi için kullanılan cebri konveksiyonla havalandırmalı elektrikle ısıtılan fırınları kapsar.

ASTM D5423 Elektrik Yalıtımının Değerlendirilmesi için Zorunlu Konveksiyonlu Laboratuvar Fırınları için Standart Test

Tip I fırınlar için spesifikasyon gereksinimleri, IEC Yayını 216-4-1'e dayanmaktadır ve teknik olarak bununla aynıdır. Tip II fırınlar için gereksinimler, spesifikasyon D 2436'nın gereksinimleriyle temelde aynıdır. Bu spesifikasyon ve ilgili bir test yöntemi olan D5374, Spesifikasyon D 2436'nın yerini almıştır.

Bu şartname kapsamındaki fırınlar öncelikle ısıl dayanıklılık değerlendirmesine yönelik olmakla birlikte, özelliklerinin diğer uygulamalar için uygun olduğu her yerde de kullanılabilirler.

Bu spesifikasyon, güvenlik konularını ele almaz. Fırın içeriğinin veya fırının kurulacağı yerin bir tehlike oluşturabileceği tahmin ediliyorsa, alıcı hangi ek gereksinimlerin gerekli olduğunu belirlemeli ve belirtmelidir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D5423 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp