ASTM D5483 Basınç Farkı Taramalı Kalorimetre ile Yağlama Greslerinin Oksidasyon İndüksiyon Süresi

ASTM Testleri

ASTM D5483 Basınç Farkı Taramalı Kalorimetre ile Yağlama Greslerinin Oksidasyon İndüksiyon Süresi

EUROLAB laboratuvar ASTM D5483 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bazı gresler veya yağlar, yağlayıcı performansını azaltabilecek çözünmeyen sakızlar ve çamurlar üretmek için atmosferik oksijen ile reaksiyona girer.

ASTM D5483 Basınç Farkı Taramalı Kalorimetre ile Yağlama Greslerinin Oksidasyon İndüksiyon Süresi

Oksidasyon hızını azaltmak için antioksidanlar eklenir. Bu test, antioksidanları karşılaştırmak için kullanılabilir ve bir yağlayıcının göreli ömrünü tahmin edebilir. Az miktarda numune gerektirir ve diğer testlerin gerektirdiği gibi günler, haftalar hatta aylar yerine saatlerce sonuç verir.

Az miktarda gres (ASTM D5483) veya yağ (ASTM D6186) belirli bir sıcaklığa ısıtılır ve ardından oksijenle basınçlandırılır. Basınç ve sıcaklık, 120 dakikaya kadar bir ekzotermik reaksiyon oluşana kadar korunur.

Reaksiyon on dakikadan daha kısa sürede gerçekleşirse yönteme göre daha düşük bir sıcaklık test edilir (gres için 210ºC, 180ºC, 155ºC ve yağ için 210ºC, 180ºC, 155ºC, 130ºC).

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D5483 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp