ASTM D5516 İşlem Görmüş Yumuşak Ahşap Kontrplakların Eğilme Özellikleri için Test

ASTM Testleri

ASTM D5516 İşlem Görmüş Yumuşak Ahşap Kontrplakların Eğilme Özellikleri için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D5516 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, yüksek sıcaklıklara ve neme maruz kalmanın, yangın geciktirici ile işlenmiş yumuşak ahşap kontrplakların eğilme özellikleri üzerindeki etkisini belirlemek için tasarlanmıştır.

ASTM D5516 İşlem Görmüş Yumuşak Ahşap Kontrplakların Eğilme Özellikleri için Test

Bu test yönteminde kontrplak 77°C (170°F) sıcaklığa maruz bırakılır. Test yönteminin amacı, yangın geciktirici işlem görmüş kontrplakların eğilme özelliklerini işlenmemiş kontrplak ile karşılaştırmaktır. Bu test yöntemine göre yürütülen testlerin sonuçları, mukavemet sıcaklık ilişkilerinin tahmin edilmesi için bir referans noktası sağlar.

Bu test yönteminin, ticari olarak kullanılan kontrplak ile aynı kimyasal formülasyon(lar) ve işleme koşulları ile muamele edilmiş kontrplak kılıfının yüksek sıcaklıklarda ve kontrollü nemlerinde hızlandırılmış bir test sağlaması amaçlanmıştır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen inç-pound birimlerine matematiksel dönüşümlerdir.

Bu standart, varsa kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D5516 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp