ASTM D5582 Bir Desikatör Kullanarak Ahşap Ürünlerden Formaldehit Düzeylerinin Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D5582 Bir Desikatör Kullanarak Ahşap Ürünlerden Formaldehit Düzeylerinin Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D5582 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, tanımlanmış test koşulları altında ahşap ürünlerden formaldehit emisyon potansiyelini ölçmek için küçük ölçekli bir prosedürü kapsar.

ASTM D5582 Bir Desikatör Kullanarak Ahşap Ürünlerden Formaldehit Düzeylerinin Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

Formaldehit seviyesi, havadaki formaldehitin kapalı bir desikatör içinde küçük bir damıtılmış su deposunda toplanmasıyla belirlenir. Formaldehit miktarı, Ulusal Mesleki Güvenlik ve Sağlık Enstitüsü (NIOSH) 3500 kromotropik asit test prosedürünün bir modifikasyonu ile belirlenir.

Bu tür yöntemlerin kromotropik asit prosedürüne benzer sonuçlar vermesi koşuluyla, formaldehit emisyon potansiyelini belirlemek için başka analitik prosedürler kullanılabilir. Bununla birlikte, test sonuçları ve test raporu uygun şekilde nitelenmeli ve kullanılan analitik prosedür not edilmelidir.

Tipik olarak bu test yöntemiyle değerlendirilen ahşap ürünler, üre-formaldehit yapıştırıcılarla yapılır ve sunta, sert ağaç, kontrplak ve orta yoğunluklu sunta içerir.

Bu test yöntemi, ürün kalite kontrolü için kullanılır ve ahşap ürünlerden formaldehit seviyelerini belirlemek için yapılan büyük ölçekli kabul testi olan test yöntemi E1333 ile ilişkili olan küçük bir tezgah testi yöntemidir. Genel kurutucu test prosedürü, üretim kalite kontrolünde kullanımına uyum sağlamak için farklı şartlandırma süreleri için değiştirilebilir. Bununla birlikte, test sonuçları uygun şekilde nitelenmeli ve kullanılan şartlandırma süresi not edilmelidir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D5582 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp