ASTM D5587 Yamuk Prosedürü ile Kumaşların Yırtılma Mukavemeti için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D5587 Yamuk Prosedürü ile Kumaşların Yırtılma Mukavemeti için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D5587 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, bir kayıt sabit uzama tipi (CRE) çekme test makinesi kullanılarak yamuk prosedürüyle tekstil kumaşlarının yırtılma mukavemetinin ölçülmesini kapsar.

ASTM D5587 Yamuk Prosedürü ile Kumaşların Yırtılma Mukavemeti için Standart Test Yöntemi

CRE tipi çekme test cihazı, yamuk yırtılma mukavemetini belirlemek için tercih edilen test cihazı haline geldi. Bazı sabit hareket hızı tipi (CRT) çekme test makinelerinin kullanılmaya devam ettiği kabul edilmektedir. Sonuç olarak, bu test cihazları, alıcı ve tedarikçi arasında anlaşmaya varıldığında kullanılabilir.

Bu test yöntemi, dokuma kumaşlar, hava yastığı kumaşları, battaniyeler, havlı kumaşlar, örme kumaşlar, katmanlı kumaşlar, havlı kumaşlar ve dokunmamış kumaşlar dahil olmak üzere çoğu kumaş için geçerlidir. Kumaşlar, işlenmemiş, büyük ölçüde boyutlandırılmış, kaplanmış, reçineyle işlenmiş veya başka şekilde işlenmiş olabilir.

Bu test yönteminde ölçülen yırtılma mukavemeti, yırtılmanın testten önce başlatılmasını gerektirir. Elde edilen rapor edilen değer, yırtılmayı başlatmak veya başlatmak için gereken kuvvetle doğrudan ilgili değildir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler sadece bilgi amaçlı verilmiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D5587 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp