ASTM D56 Parlama Noktası Testi

ASTM Testleri

ASTM D56 Parlama Noktası Testi

ASTM D56 Parlama Noktası Test Yöntemleri, bir çözücünün yüzeyine yakın tutuşabilir bir karışım üreteceği en düşük sıcaklığı belirler. Ürün parlama noktası, nakliye ve etiketleme (hem işyeri etiketleri hem de perakende kimyasal ürün etiketleri) için kimyasal sınıflandırmayı belirlemek için gereklidir.

ASTM D56 Parlama Noktası Testi

ASTM D56, bazı temizlik kimyasalları, el dezenfektanları veya alkol içeren yüzey temizleyicileri gibi tüketici kimyasalları veya yağlayıcılar veya çözücüler gibi işyeri kimyasalları gibi ürünler için uygulanan bir test standardıdır. Genellikle bu ürünler, yanıcı olan bir veya daha fazla kimyasal içerir ve test, genel karışımın yanıcı olup olmadığını belirleyecektir. Bu test, beklenen parlama noktası 93.3°C'den düşük olan maddeler ve karışımlar için tasarlanmıştır.

ASTM D56 test yöntemi, düşük viskoziteli bir sıvının Etiket Kapalı Kap Test Cihazı kullanılarak parlama noktasının belirlenmesini kapsar. Dereceli silindir kullanılarak 50 mL sıvı numunesi test cihazının kabına yerleştirilir Hem silindir hem de numune ön soğutmaya tabi tutulur, testin başlangıcında numune sıcaklığının 27 ± 5°C veya en az olduğundan emin olunmalıdır Hangisi en düşükse, beklenen parlama noktasının 10 ° C altında olacak şekilde, numune yavaş sabit bir hızda ısıtılır. Ateşleme kaynağı belirli aralıklarla uygulanır ve parlama noktası, ateşleme kaynağının uygulanmasının numunenin üzerindeki buharın tutuşmasına neden olduğu en düşük sıcaklıktır. Büyük bir alev belirdiğinde ve kendini test numunesinin tüm yüzeyi üzerinde anında yaydığında, numunenin parladığı kabul edilir. Gözlenen parlama noktası, barometrik basınç için düzeltilecektir.

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D56 testi kapsamında kesin ve hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp