ASTM D566 Laboratuvar Düşme Noktası Ölçümü

ASTM Testleri

ASTM D566 Laboratuvar Düşme Noktası Ölçümü

EUROLAB laboratuvar ASTM D566 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM D566 standardı, yağlama gresinin damlama noktasının belirlenmesini kapsar. Bu test yönteminin 288 °C'nin üzerindeki banyo sıcaklıklarında kullanılması önerilmez. Damlama noktasının gresin performansı üzerinde herhangi bir etkisi yoktur.

ASTM D566 Laboratuvar Düşme Noktası Ölçümü

Yemeklik yağlar gıda işlemede sıklıkla kullanılmaktadır. Bu hammaddenin seçimi, bitmiş ürünün kalitesi için önemlidir. Gerçekten de uygun olmayan bir karışım, ürünün kalitesini ve dolayısıyla tüketicinin memnuniyetini etkileyebilir.

Bu nedenle, bu yağların çeşitli sıcaklıklardaki termal davranışlarının bilinmesi gerekmektedir. Bu katı ve sıvı yağlar, geniş bir erime aralığında aşamalı olarak erir. Bu nedenle, damlama noktasının belirlenmesi, bu sıvı ve katı yağların güvenilir bir kalite kontrol prosedüründe verimli bir şekilde test edilmesini sağlar.

Damlama noktası , bir yağlama gresinin ısı direncinin bir göstergesidir. Numunenin belirli test koşulları altında yarı katı halden sıvı hale geçtiği bir sıcaklık ile belirlenir. Bu, kullanılan koyulaştırıcının tipine, yağın kohezyonuna ve gresin yapısına bağlıdır. Damlama noktası , bir gresin yapısını koruduğu üst sıcaklık sınırıdır, ancak bu sıcaklık mutlaka gresin kullanılabileceği maksimum sıcaklık değildir.

Düşme noktası , belirli bir uygulama ve kalite kontrol için bir gresin uygunluğunu belirlemek için diğer özelliklerle birlikte kullanılır. Ancak damlama noktası , statik durumda belirlendiği için gresin servis performansını değerlendirmek için yeterli değildir.

Bu test yöntemi cıva dolu termometreler kullanır. Cıva, birçok düzenleyici kurum tarafından ciddi tıbbi sorunlara neden olabilecek tehlikeli bir madde olarak belirlenmiştir. Cıva veya buharının sağlığa zararlı ve malzemeler için aşındırıcı olduğu kanıtlanmıştır. Cıva ve cıva içeren ürünleri kullanırken Dikkatli olun. Ek bilgi için geçerli ürün Güvenlik Veri Sayfasına (SDS) bakın. Cıva veya cıva içeren ürünlerin veya her ikisinin satılmasının yerel veya ulusal yasalarca yasaklanmış olma potansiyeli mevcuttur. Kullanıcılar bulundukları yerdeki satışların yasallığını belirlemelidir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz EUROLAB, sayısız test, ölçüm, analiz ve değerlendirme çalışmaları arasında, eğitimli ve uzman kadrosu ve ileri teknolojik donanımı ile ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde, laboratuvar düşme noktası ölçümü hizmetleri vermektedir. ASTM D566 standardı kapsamında test hizmetleri verir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp