ASTM D573 Kauçuk için Standart Test Yöntemi - Hava Fırınında Bozulma

ASTM Testleri

ASTM D573 Kauçuk için Standart Test Yöntemi - Hava Fırınında Bozulma

ASTM D573 testi, yüksek sıcaklığın vulkanize kauçuğun fiziksel özellikleri üzerindeki etkisini belirlemek için bir prosedürü kapsar. Performans koşulları büyük ölçüde değiştiğinden, bu test yönteminin sonuçları hizmet performansıyla tam bir korelasyon vermeyebilir. Bununla birlikte, bu test yöntemi kauçuk bileşiklerini laboratuvar karşılaştırma temelinde değerlendirmek için kullanılabilir.

ASTM D573 Kauçuk için Standart Test Yöntemi - Hava Fırınında Bozulma

Kauçuk ve kauçuk ürünleri, oksidatif ve termal yaşlanmanın neden olduğu zamanla fiziksel özelliklerin bozulmasına karşı koymalıdır. Bu test yöntemi, belirtilen belirli hızlandırılmış koşullar altında kauçuğun bu performans özelliklerini değerlendirmenin bir yolunu sağlar.

Zamanla oksidatif ve termal yaşlanma, kauçuk ve kauçuk ürünleri üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir ve işlevsel bir durumdan sonra bozulmalarına neden olabilir. Bu hızlandırılmış yaşlanma değerlendirme yöntemi, özelleştirilmiş koşullar altında kauçuğun performansını değerlendirebilmenizi sağlar; test, havada belirli bir sıcaklıkta ve belirli bir zaman diliminde, yüksek sıcaklığa maruz kalmadan önce ve sonra ölçülen özelliklerle gerçekleştirilir.

Hızlandırılmış test yaşlandırma değerlendirmesi için hassas test için kullanılan standart bileşikler hakkında önemli bilgiler edinilmelidir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler yalnızca bilgi içindir.

Bu standart, kullanımıyla ilgili varsa tüm güvenlik endişelerini ele almak için değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını belirlemek ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz tarafından işletmelere, laboratuvar test hizmetleri çerçevesinde, ASTM D573 Kauçuk için Standart Test Yöntemi - Hava Fırınında Bozulma kapsamında test hizmetleri de verilmektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp