ASTM D5733 Yamuk Prosedürü ile Dokunmamış Kumaşların Yırtılma Mukavemeti için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D5733 Yamuk Prosedürü ile Dokunmamış Kumaşların Yırtılma Mukavemeti için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D5733 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, bir kayıt sabit uzama hızı (CRE) çekme test makinesi kullanılarak yamuk prosedürüyle dokunmamış kumaşların yırtılma mukavemetinin ölçülmesini kapsar.

ASTM D5733 Yamuk Prosedürü ile Dokunmamış Kumaşların Yırtılma Mukavemeti için Standart Test Yöntemi

CRE tipi çekme test cihazı, yamuk yırtılma mukavemetini belirlemek için tercih edilen test cihazı haline geldi. Bazı sabit hareket hızı (CRT) çekme test makinelerinin kullanılmaya devam edildiği kabul edilmektedir. Sonuç olarak, bu test cihazları, alıcı ve tedarikçi arasında anlaşmaya varıldığında kullanılabilir.

Bu test yöntemi, işlem görmüş veya işlem görmemiş, ağır boyutlandırılmış, kaplanmış veya reçine ile işlenmiş olanlar dahil olmak üzere çoğu dokunmamış kumaş için geçerlidir. Bu test yöntemi, yüksek loft dokunmamış kumaşlar için kullanışlı olmayabilir.

Bu test yönteminde ölçülen yamuk yırtılma mukavemeti, numunede daha önce başlatılan bir yırtılmayı sürdürmek veya ilerletmek için gereken maksimum yırtılma kuvvetidir. Bildirilen değer, yırtılmayı başlatmak veya başlatmak için gereken kuvvetle doğrudan ilgili değildir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilecektir. Parantez içinde verilen inç-pound birimleri yaklaşık olabilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D5733 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp