ASTM D5735 Dil Tek Yırtma Prosedürü ile Dokunmamış Kumaşlarda Yırtılma Mukavemeti için Test

ASTM Testleri

ASTM D5735 Dil Tek Yırtma Prosedürü ile Dokunmamış Kumaşlarda Yırtılma Mukavemeti için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D5735 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,bir kayıt sabit uzama hızı (CRE) çekme test makinesi kullanılarak dil (tek yırtma) prosedürü ile dokunmamış kumaşların yırtılma mukavemetinin ölçülmesini kapsar.

ASTM D5735 Dil Tek Yırtma Prosedürü ile Dokunmamış Kumaşlarda Yırtılma Mukavemeti için Test

CRE tipi çekme test cihazı, dilin yırtılma mukavemetini belirlemek için tercih edilen test cihazı haline gelmiştir. Bazı sabit hareket hızı (CRT) çekme test makinelerinin kullanılmaya devam edildiği kabul edilmektedir. Sonuç olarak, bu test cihazları, alıcı ve tedarikçi arasında anlaşmaya varıldığında kullanılabilir.

Bu test yöntemi, test sırasında kumaşın uygulanan kuvvetin yönüne çapraz yönde yırtılmaması şartıyla, ağır boyutlandırılmış, kaplanmış veya reçine ile işlenmiş olanlar da dahil olmak üzere, işlem görmüş veya işlem görmemiş olanlar da dahil olmak üzere çoğu dokunmamış kumaş için geçerlidir. Bu test yöntemi, yüksek loft dokunmamış kumaşlar için kullanışlı olmayabilir. Yırtılma büyük ölçüde uzunlamasına değilse, kumaş bu test ile bu yönde yırtılmaz olarak tanımlanmalıdır.

Bu yöntemde ölçülen dil yırtılma mukavemeti, numunede daha önce başlatılan bir yırtılmayı sürdürmek veya ilerletmek için gereken maksimum tek tepe kuvvetidir. Bildirilen değer, dokunmamış kumaşta lifleri kaydırmak, lifleri kırmak, lif bağlarını kırmak ve lif kilitlerini kırmak için gereken eşzamanlı kuvveti içerir. Bildirilen değer, yırtılmayı başlatmak veya başlatmak için gereken kuvvetle doğrudan ilgili değildir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilecektir. Parantez içinde verilen inç-pound birimleri yaklaşık olabilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D5735 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp