ASTM D575 Sıkıştırmada Kauçuk Özellikleri Için Standart Test Yöntemleri

ASTM Testleri

ASTM D575 Sıkıştırmada Kauçuk Özellikleri Için Standart Test Yöntemleri

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D575 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, genellikle sert kauçuk ve sünger kauçuk olarak sınıflandırılanlar dışındaki kauçuk bileşiklerinin sıkıştırma-sapma özelliklerini belirlemek için iki test prosedürünü kapsar.

ASTM D575 Sıkıştırmada Kauçuk Özellikleri Için Standart Test Yöntemleri

Sapma, bir sıkıştırma kuvvetinin uygulanmasıyla numunenin kalınlığındaki değişikliktir.

Bu yöntem, bir tür sıkıştırma sertliği ölçümü içerir ve iki prosedürü kapsar:

  • Prosedür A: Belirtilen Sapmanın Sıkıştırma Testi - Belirli bir sapmaya neden olmak için gereken kuvvetin belirlendiği bir sıkıştırma testi.
  • Prosedür B: Belirli Bir Kuvvette Sıkıştırma Testi - Belirtilen kuvvetin numuneye uygulandığı ve ortaya çıkan sapmanın belirlendiği bir sıkıştırma testi.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D575 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp