ASTM D5800 Noack Yöntemi ile Yağlama Yağlarının Buharlaşma Kaybı için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D5800 Noack Yöntemi ile Yağlama Yağlarının Buharlaşma Kaybı için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D5800 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, yağlama yağlarının (özellikle motor yağları) buharlaşma kaybını belirlemek için dört prosedürü kapsar.

ASTM D5800 Noack Yöntemi ile Yağlama Yağlarının Buharlaşma Kaybı için Standart Test Yöntemi

Ölçülen buharlaşma yüzde toplam kayıp olarak rapor edilir. Test yöntemi, bir dizi çalışma koşuluyla ilgilidir, ancak gerektiğinde diğer koşullara kolayca uyarlanabilir.

Test yönteminin ana bölümünde yer alan Prosedür B ve Prosedür D eşdeğer sonuçlar sağlar. Prosedür A ve C'nin, Prosedür B ve D ile karşılaştırıldığında hafif bir sapma gösterdiği belirlenmiştir. Prosedür B ve D, formüle edilmiş motor yağlarında Prosedür A ve C'ye göre biraz daha yüksek sonuçlar verirken, Prosedür B ve D, Prosedür A'ya göre daha düşük sonuçlar verir. Bu nedenle, sıvı tipine dayalı olarak iki Prosedür seti arasında dönüştürme yapmak için bir düzeltme faktörü kullanılır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D5800 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp