ASTM D5804 Sıfır Açıklıklı Çekme Mukavemeti için Test

ASTM Testleri

ASTM D5804 Sıfır Açıklıklı Çekme Mukavemeti için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D5804 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,kuru haldeyken rastgele yönlendirilmiş bir lif numunesinin sıfır açıklıklı çekme mukavemetini ölçmek için hızlı ve güvenilir bir yol sağlar.

ASTM D5804 Sıfır Açıklıklı Çekme Mukavemeti için Test

Bitmiş kağıt malzemeleri üzerinde test yapmak mümkün olsa da, kağıt hamuru veya kağıt yapım sürecindeki veya her ikisindeki ara adımlardan elde edilen elyaf kalitesi hakkındaki bilgiler, bitmiş kağıt kalitesini iyileştirmek veya örneğin geri dönüştürülmüş elyafların elyaf kullanımını iyileştirmek için genellikle daha yararlıdır veya yeni hamurlaştırma, ağartma veya bitirme işlemlerine tabi tutulan lifler.

Bitmiş kağıdın test edilmesi için bu test yönteminde açıklanan prosedürün modifikasyonları basittir; bununla birlikte, bitmiş kağıt veya karton genellikle rasgele olmayan elyaf yönelimine sahip olacağından, bitmiş ürünün iki ana yönünde farklı mukavemet özellikleri ile sonuçlanacağından, Test Yöntemi D828'de gerekli olduğu gibi, test yaprağın iki ana yönünde yapılmalıdır. çarşaf. Kağıt olarak tanımlanan bazı kağıt malzemeleri ve birçok mukavvayı içeren 100 g/m'den daha büyük gramajı olan tabakaların test edilmesi, birim alan başına lif sayısı arttıkça tek tek liflerin kenetlenmesiyle ilgili problemlerden dolayı zordur.

Bu tür değişiklikler, bu test yönteminde açıklanmamıştır ve yapılırsa, standart prosedürden sapmalar olarak raporda kabul edilecek ve açık bir şekilde açıklanacaktır.

Bir yaklaşım, geleneksel bir çekme test makinesi ile birlikte kullanılan özel olarak yapılmış "sıfır açıklıklı" çene çiftinin kullanılmasıdır. "Sıfır açıklıklı" çeneler için böyle bir tasarım Clark (1) tarafından önerilmiştir. Wink ve Van Eperen (2) tarafından ikinci bir tasarım önerilmiştir.

İkinci bir yaklaşım, hem "sıfır açıklıklı" çeneleri hem de ölçüm ve okuma cihazlarını tek bir cihazda birleştiren özel bir cihazın kullanılmasıdır. Uygun şekilde ayarlandığında ve kalibre edildiğinde, bu test yöntemini gerçekleştirmek için araçsal yaklaşımlardan herhangi biri kullanılabilir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D5804 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp