ASTM D5942 Plastiklerin Charpy Darbe Dayanımını Belirlemek için Test

ASTM Testleri

ASTM D5942 Plastiklerin Charpy Darbe Dayanımını Belirlemek için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D5942 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,tanımlanmış koşullar altında plastiklerin Charpy darbe dayanımını belirlemek için bir prosedürü kapsar. Bir dizi farklı numune ve test konfigürasyonu tanımlanmıştır. Malzemenin tipine, test numunesinin tipine ve çentik tipine göre farklı test parametreleri belirtilir.

ASTM D5942 Plastiklerin Charpy Darbe Dayanımını Belirlemek için Test

Bu test yöntemi, tanımlanan darbe koşulları altında belirli tipteki numunelerin davranışını araştırmak ve test koşullarının doğasında bulunan sınırlamalar dahilinde numunelerin gevrekliğini veya tokluğunu tahmin etmek için kullanılır.

Bu test yöntemi, Test Yöntemi D 5941'de verilenden daha geniş bir uygulanabilirlik aralığına sahiptir ve katmanlar arası kesme kırılması gösteren malzemelerin veya çevresel faktörler nedeniyle yüzey etkileri sergileyen malzemelerin test edilmesi için daha uygundur.

Bu test yöntemi, test numunesi için tercih edilen boyutları belirtir. Farklı boyut ve çentiklere sahip numuneler üzerinde veya farklı koşullar altında hazırlanmış numuneler üzerinde yapılan testler, karşılaştırılabilir olmayan sonuçlar verebilir. Sarkacın enerji kapasitesi, çarpma hızı ve numunelerin koşullandırılması gibi diğer faktörler de sonuçları etkileyebilir. Sonuç olarak, karşılaştırmalı verilere ihtiyaç duyulduğunda, bu faktörlerin dikkatli bir şekilde kontrol edilmesi ve kaydedilmesi gerekir.

EUROLAB, üreticilere ASTM D5942 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp