ASTM D5950 Petrol Ürünlerinin Akma Noktası için Test

ASTM Testleri

ASTM D5950 Petrol Ürünlerinin Akma Noktası için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D5950 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, soğutma sırasında test kavanozunu yatıran ve optik bir cihazla test numunesinin yüzeyinin hareketini algılayan otomatik bir aletle petrol ürünlerinin akma noktasının belirlenmesini kapsar.

ASTM D5950 Petrol Ürünlerinin Akma Noktası için Test

Bu test yöntemi, −66 °C ila +51 °C arasındaki sıcaklık aralığını kapsayacak şekilde tasarlanmıştır; bununla birlikte, 1992 laboratuvarlar arası test programında yer alan sıcaklık aralığı yalnızca −39 °C ila +6 °C arasındaki sıcaklık aralığını kapsıyordu ve 1998 laboratuvarlar arası test programında yer alan sıcaklık aralığı −51 °C ila −11 ° arasındaydı. C. (Bkz. Bölüm 13. )

Bu test yönteminden elde edilen test sonuçları 1 °C veya 3 °C aralıklarla belirlenebilir.

Bu test yöntemi, ham petrollerle kullanım için tasarlanmamıştır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D5950 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp