ASTM D5963 Kauçuk Özelliği için Standart Test Yöntemi - Aşınma (Döner Tambur Aşındırıcı) Direnci

ASTM Testleri

ASTM D5963 Kauçuk Özelliği için Standart Test Yöntemi - Aşınma (Döner Tambur Aşındırıcı) Direnci

EUROLAB laboratuvar ASTM D5963 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. ASTM D5963 standardı, fiili kullanımda abrazif/sürtünme aşınmasına maruz kalan kauçukların (vulkanize termoset kauçuklar ve termoplastik elastomerler) aşınma direncinin ölçümünü kapsar.

ASTM D5963 Kauçuk Özelliği için Standart Test Yöntemi - Aşınma (Döner Tambur Aşındırıcı) Direnci

Aşınma direnci, dönen bir tambura monte edilmiş bir aşındırıcı levhanın yüzeyi boyunca bir test parçasının hareket ettirilmesiyle ölçülür ve milimetre küp cinsinden hacim kaybı veya yüzde olarak aşınma direnci indeksi olarak ifade edilir.
Hacim kaybı için, daha küçük bir sayı daha iyi aşınma direncini gösterirken, aşınma direnci endeksi için daha küçük bir sayı, daha zayıf aşınma direncini gösterir.

Bu test yöntemiyle elde edilen test sonuçlarının, fiili hizmette deneyimlenen kauçuk ürünlerin aşınma davranışını temsil ettiği varsayılmamalıdır.

Bu test yöntemi, aşındırıcı koşullar altında lastiklerdeki aşınmanın homojenliğini ölçer. Bu hızlandırılmış test, çeşitli kauçuklarda aşınma direncini değerlendirmek için kullanılabilir, ancak aşındırıcı aşınma koşulları büyük ölçüde değişir ve kauçuk ürünlerinin performans döngüleri sırasındaki gerçek performansı her zaman tahmin edilemez.

Bu yöntem kapsamında genel olarak test edilen ürün/malzeme türleri:

  • Lastikler
  • Konveyör bantları
  • Otomotiv kayışları
  • Hortumlar
  • Ayakkabı
  • Döşeme
  • Burçlar

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içindeki değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Kuruluşumuz EUROLAB, sayısız test, ölçüm, analiz ve değerlendirme çalışmaları arasında, eğitimli ve uzman kadrosu ve ileri teknolojik donanımı ile ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde, kauçuk özelliği için standart test yöntemi hizmetleri vermektedir. ASTM D5963 standardı kapsamında test hizmetleri verir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp