ASTM D5988 Topraktaki Plastik Malzemelerin Aerobik Biyobozunmasını Belirlemek için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D5988 Topraktaki Plastik Malzemelerin Aerobik Biyobozunmasını Belirlemek için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D5988 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, toprakla temas halinde olan formülasyon katkı maddeleri de dahil olmak üzere plastik malzemelerin aerobik biyolojik bozunma derecesinin ve hızının laboratuvar koşulları altında belirlenmesini kapsar.

ASTM D5988 Topraktaki Plastik Malzemelerin Aerobik Biyobozunmasını Belirlemek için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, aerobik bir ortamda bir referans malzemeye göre plastik malzemelerin biyolojik olarak bozunabilirliğini ölçmek için tasarlanmıştır.

Bu test yöntemi, toprakta bulunan bakteri ve mantarları inhibe etmeyen tüm plastik malzemelere uygulanabilecek şekilde tasarlanmıştır.

Performans iddiaları, testte elde edilen sayısal sonuçla sınırlı olacak ve niteliksiz “ biyolojik olarak bozunabilir ” iddialar için kullanılmayacaktır. Raporlar, testin bitiminde hem test hem de referans numuneler için net gaz halinde karbon üretiminin yüzdesini açıkça belirtecektir. Sonuçlar, testin gerçek süresinin ötesinde tahmin edilmeyecektir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D5988 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp