ASTM D6007 Küçük Ölçekli Bir Hazne Kullanarak Ahşap Ürünlerdeki Havadaki Formaldehit Konsantrasyonlarının Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D6007 Küçük Ölçekli Bir Hazne Kullanarak Ahşap Ürünlerdeki Havadaki Formaldehit Konsantrasyonlarının Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D6007 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, tanımlanmış sıcaklık ve bağıl nem test koşulları altında ahşap ürün test numuneleri tarafından yayılan havadaki formaldehit konsantrasyonlarını ölçer.

ASTM D6007 Küçük Ölçekli Bir Hazne Kullanarak Ahşap Ürünlerdeki Havadaki Formaldehit Konsantrasyonlarının Belirlenmesi için Standart Test Yöntemi

Bu küçük ölçekli bölme testi yönteminden elde edilen sonuçların, ahşap ürünler için büyük bölme test yöntemi olan ASTM Test Yöntemi E1333 ile daha büyük ürün numunelerinin test edilmesinden elde edilen sonuçlarla karşılaştırılabilir olması amaçlanmıştır.

Küçük hazneden alınan bir hava numunesindeki formaldehit miktarı, NIOSH 3500 kromotropik asit test prosedürünün bir modifikasyonu ile belirlenir. ASTM Test Yöntemi E1333 ile olduğu gibiBu tür yöntemlerin kromotropik asit prosedürü kullanılarak elde edilenlerle karşılaştırılabilir sonuçlar vermesi koşuluyla, hava numunesindeki formaldehit miktarını belirlemek için diğer analitik prosedürler kullanılabilir. Ancak, test sonuçları ve test raporu uygun şekilde nitelenmeli ve kullanılan analitik prosedür doğru bir şekilde tanımlanmalıdır.

Bu test yöntemiyle test edilecek ahşap esaslı panel ürünler, karakteristik olarak farklı uygulamalar için kullanılır ve farklı uygulamaları yansıtmak için farklı nispi miktarlarda veya yükleme oranlarında test edilir. Bu, farklı ürün türleri için çeşitli yükleme oranlarında test yapılmasını belirten bir test yöntemidir. Ancak, test sonuçları ve test raporu uygun şekilde nitelenmeli ve takviye hava akışını, numune yüzey alanını ve hazne hacmini belirtmelidir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart değerlerdir. Parantez içinde verilen değerler sadece bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D6007 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp