ASTM D6034 Sabit Hızda Pompalama Testinden Kapalı Bir Akiferdeki Üretim Kuyusunun Verimliliğinin Belirlenmesi için Standart Uygulama

ASTM Testleri

ASTM D6034 Sabit Hızda Pompalama Testinden Kapalı Bir Akiferdeki Üretim Kuyusunun Verimliliğinin Belirlenmesi için Standart Uygulama

EUROLAB laboratuvar ASTM D6034 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu uygulama, bir üretim kuyusunun hidrolik verimliliğini belirlemek için bir analitik prosedürü açıklar sınırlı bir akiferde. Kuyudaki gerçek düşüm ile elde edilebilecek teorik minimum düşüm karşılaştırmasını içerir ve sabit hızlı pompalama testinden elde edilen verilere ve akifer katsayılarına dayanır.

ASTM D6034 Sabit Hızda Pompalama Testinden Kapalı Bir Akiferdeki Üretim Kuyusunun Verimliliğinin Belirlenmesi için Standart Uygulama

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler, aşağıda belirtilenler dışında standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler, yalnızca bilgi amaçlı sağlanan ve standart olarak kabul edilmeyen SI birimlerine matematiksel dönüşümlerdir. Sonuçların inç-pound dışındaki birimlerde raporlanması bu standarda uygunsuzluk olarak kabul edilmeyecektir.

İnç-pound birimlerin yerçekimi sistemi, inç-pound birimleri ile uğraşırken kullanılır. Bu sistemde, pound (lbf) bir kuvvet (ağırlık) birimini temsil ederken, kütle birimi ise sümüklü böceklerdir.

Gözlenen ve hesaplanan tüm değerler, bu standardın yerine geçmediği sürece, uygulama D6026'da oluşturulan anlamlı basamaklar ve yuvarlaklar için kılavuzlara uygun olacaktır.

Bu standartta verilerin nasıl kaydedildiğini veya hesaplandığını belirtmek için kullanılan prosedürler endüstri standardı olarak kabul edilir. Ayrıca, genellikle tutulması gereken önemli rakamları temsil ederler. Kullanılan prosedürler, materyal varyasyonunu, verilerin elde edilme amacını, özel amaçlı çalışmaları veya kullanıcının amaçlarına yönelik herhangi bir hususu dikkate almaz; ve bildirilen tarihin önemli rakamlarını bu hususlarla orantılı olacak şekilde artırmak veya azaltmak yaygın bir uygulamadır. Mühendislik tasarımı için analiz yönteminde kullanılan önemli rakamları dikkate almak bu standardın kapsamı dışındadır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D6034 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp