ASTM D6045 Otomatik Tristimulus Yöntemi ile Petrol Ürünlerinin Rengi için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D6045 Otomatik Tristimulus Yöntemi ile Petrol Ürünlerinin Rengi için Standart Test Yöntemi

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D6045 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, boyanmamış motor ve havacılık benzini, havacılık türbin yakıtları, naftalar, kerosen, farmasötik beyaz yağlar, dizel yakıtlar, ısıtma yağları ve yağlama yağları gibi çok çeşitli petrol ürünlerinin otomatik olarak renk tayinini kapsar. Bu test yöntemi, enstrümantasyon tarafından hesaplandığı gibi Test Yöntemi D156 ve Test Yöntemi D1500 ile ilişkilidir.

ASTM D6045 Otomatik Tristimulus Yöntemi ile Petrol Ürünlerinin Rengi için Standart Test Yöntemi

Uygun numune kullanımıyla, bu test yöntemi petrol mumları için geçerli olacaktır, ancak bunlar yuvarlak robin'de kullanılmamıştır ve mumlarla ilgili olarak bu test yönteminin kesinliği bilinmemektedir.

Bu test yöntemi, Test Method D1500 ASTM Color'ın tüm aralığı için ve Test Method D156 Saybolt color için 0 ila +30 aralığı için bire bir korelasyona sahiptir.

Bu test yöntemi, katı numunelere, boya içeren petrol ürünlerine ve aşırı floresansa sahip petrol ürünlerine uygulanmaz. Bu test yöntemi, bulutlu numuneler için geçerli değildir. Bu tür numuneler, ölçümden önce berrak olacak şekilde filtrelenmelidir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Bu standarda başka hiçbir ölçü birimi dahil edilmemiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D6045 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp