ASTM D6055 Kombine Yüklerin Büyük Taşıma Kasaları ve Kasalarının Mekanik Olarak Taşınması için Standart Test Yöntemleri

ASTM Testleri

ASTM D6055 Kombine Yüklerin Büyük Taşıma Kasaları ve Kasalarının Mekanik Olarak Taşınması için Standart Test Yöntemleri

EUROLAB laboratuvar, ASTM D6055 test standardı kapsamında test ve uygunluk hizmetleri sunar. ASTM D6055 nakliye konteyneri testinin amacı, birim yükleri, büyük kasaları ve bunların bütünlüğünü belirlemektir. Standart, bileşenlerin mekanik taşıma ekipmanı kullanılarak normal kullanıma dayanma kabiliyetini değerlendirir. Bu test standardı, ayrı variller veya paletli variller için tasarlanmamıştır.

ASTM D6055 Kombine Yüklerin Büyük Taşıma Kasaları ve Kasalarının Mekanik Olarak Taşınması için Standart Test Yöntemleri

Aşağıdaki yöntemleri kapsar:

  • Test Yöntemi A: Forklift Kullanımı. Bu yöntem, taşıma biriminin bir forkliftin tekrarlanan işlemlerine dayanma kabiliyetini test etmek için kullanılır. Forklift taşıma testini gerçekleştirirken taşıma ünitesini kaldırmak için çatal ataşmanlı gerçek bir forklift kullanın. Kaldırma aleti ve bıçak(lar), mevcut uygulamaya göre ürünlerin boyutunu ve miktarını kaldırabilmelidir.
  • Test Yöntemi B: Çekirdek Kaldırma Testi. Test yöntemi B, kasanın veya taşıma biriminin tekrarlanan kaldırma ve taşımaya dayanma kabiliyetini belirlemek için kanatlı kaldırma ataşmanı ile birlikte kullanılır veya kaldırılır. Kürek kaldırma testini gerçekleştirirken, taşıma ünitesini kaldırma kanadının altına kaldırmak için kürek kaldırma ataşmanı olan gerçek bir forklift kullanın. Kaldırma aleti ve bıçak(lar)ı mevcut uygulamaya göre ürün boyutunu ve miktarını kaldırabilmelidir.
  • Test Yöntemi C: Testi Kullanarak Kelepçe. Bu yöntem, bir hidrolik kelepçe ataşmanı ile kaldırmak için kullanılır. Bu, taşıma biriminin, tekrarlanan yan kenetleme ve kaldırma işlemlerinden oluşan kenetleme işlemine dayanma kabiliyetini belirler. Kelepçe taşıma testini gerçekleştirirken, taşıma ünitesini kaldırmak için uygun yük sıkıştırma cihazı ile gerçek bir forklift kullanın. Yük hücresi(leri) veya uygun başka bir cihaz kullanılarak silindirler arasındaki kenetleme kuvvetinin ölçülmesi sağlanacaktır.
  • Test Yöntemi D: İt-Çek İşleme Testi. İtme-çekme taşıma testi, bu test yöntemiyle bir kayan katman üzerindeki birleşik yükün tekrarlanan işlemeye dayanma kabiliyetini belirler. İtme-çekme testini gerçekleştirirken, yükü kayar levha pençesiyle yük plakasına çekmek için uygun kavrama çenesine sahip gerçek bir forklift kullanın. Alternatif olarak, bir kavrayıcı çene ile donatılmış herhangi bir uygun çekme cihazı kullanılabilir.
  • Test Yöntemi E: Kanca Testi. Bu test yöntemi, nakliye biriminin kancaların yatay basınçlarına dayanma kabiliyetini belirlemek için grahook'ları kullanır. Kasayı veya kasayı kancalı veya askılı kaldırırken, kancalı veya kayışlı bir vinç en basit ve en kolay olanıdır, ancak test kavga ile veya bir kasa veya kasayı krikolarla kaldırarak ve destekli kancalara veya askılara yerleştirerek yapılabilir. bir tür kafes.
  • Test Yöntemi F: Sapan Testleri. Yöntem, askıların sıkıştırmaya dayanma kabiliyetini belirlemek için taşıma ünitesini tel halat, kablo veya dokuma fiber sapanlar ile kaldırmak için kullanılır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D6055 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp