ASTM D6055 Testi

ASTM Testleri

ASTM D6055 Testi

ASTM D6055 Birleştirilmiş Yüklerin ve Büyük Nakliye Kasalarının ve Kasalarının Mekanik Elleçlenmesi için Standart Test Yöntemleri

ASTM D6055 nakliye konteyneri testinin amacı, birim yüklerin, büyük kasaların ve onların bütünlüğünü belirlemektir. Standart, mekanik taşıma ekipmanı kullanarak içeriklerin normal kullanıma dayanma kabiliyetini değerlendirir. Bu test standardı, ayrı tamburlar veya paletlenmiş tamburlar için tasarlanmamıştır.

ASTM D6055 Testi

Bir ASTM-D-6055 test laboratuvarı, aşağıdaki yedi test yönteminden birini kullanarak testi sağlayabilmelidir:

  • Test Yöntemi A: Forklift Kullanımı. Bu yöntem, nakliye ünitesinin bir çatal kamyonunun tekrarlanan işlemlerine dayanma yeteneğini test etmek için kullanılır. Forklift taşıma testini gerçekleştirirken nakliye ünitesini kaldırmak için çatal ataşmanlı gerçek bir forklift kullanın. Kaldırma aracı ve bıçak (ları) mevcut uygulamaya göre ürünlerin ebadını ve miktarını kaldırabilmelidir.
  • Test Yöntemi B: Maça Kaldırma Testi. Test yöntemi B, kasanın veya nakliye ünitesinin taşıma kapağının tekrarlanan kaldırma ve elleçlemeye dayanma yeteneğini belirlemek için kürek kaldırma eki ile kullanılır veya kaldırılır. Kürek kaldırma testini gerçekleştirirken, nakliye ünitesini kaldırma kanadının altına kaldırmak için kürek kaldırma eki olan gerçek bir kaldırma aracı kullanın. Kaldırma aracı ve bıçak (ları), mevcut uygulamaya göre ürünlerin boyut ve miktarını kaldırabilmelidir.
  • Test Yöntemi C: Kelepçe Kullanma Testi. Bu yöntem, bir hidrolik kelepçe ataşmanı ile kaldırmak için kullanılır. Bu, nakliye ünitesinin tekrarlanan yan sıkıştırma ve kaldırma işlemlerinden oluşan sıkma kelepçesi işlemine dayanma kabiliyetini belirler. Kelepçe taşıma testini gerçekleştirirken, nakliye birimini kaldırmak için uygun yük kelepçeleme cihazına sahip gerçek bir forklift kullanın. Bir yük hücresi / hücreleri veya başka bir uygun cihaz kullanılarak merdaneler arasındaki kelepçe kuvvetinin ölçülmesi sağlanacaktır.
  • Test Yöntemi D: Push-Pull Elleçleme Testi. İtme-çekme elleçleme testi, bir kayma tabakası üzerinde birleştirilmiş bir yükün, bu test yöntemi ile tekrarlanan işleme dayanma kabiliyetini belirler. İtme-çekme testini gerçekleştirirken, yükü kayma sac tırnağı ile yük plakasına çekmek için uygun tutucu çeneye sahip gerçek bir kaldırma arabası kullanın. Alternatif olarak, bir kıskaç çenesi ile donatılmış herhangi bir uygun çekme cihazı kullanılabilir.
  • Test Yöntemi E: Grabhook Testi. Bu test yöntemi, sevkiyat biriminin grabhooksların yatay basınçlarına dayanma kabiliyetini belirlemek için grahohooks kullanır. Kasayı veya sandığı grabhooks veya sling ile kaldırırken, grabhooks veya askıları olan bir vinç en basit ve en kolay olanıdır, ancak test bir mücadele ile veya kasayı veya sandığı krikolarla kaldırarak ve desteklenen grabhooks veya askılara yerleştirerek yapılabilir bir çeşit kafes ile.
  • Test Yöntemi F: Sling Testleri. Yöntem, nakliye ünitesinin askıların sıkıştırılmasına dayanma kabiliyetini belirlemek için tel halat, kablo veya dokuma elyaf sapanlar ile kaldırmak için kullanılır.

Birleştirilmiş yüklerin ve büyük çantaların ve kasaların mekanik elleçleme ve kaba elleçleme testleri için geçerli ek test yöntemleri kullanılabilir. Bunlar Test Yöntemi D 880'de tarif edilen eğim darbe testlerini ve Test Yöntemi D 4003'te açıklanan yatay darbe testleri içerebilir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp