ASTM D610 Testi

ASTM Testleri

ASTM D610 Testi

ASTM D610 testi, boyalı çelik yüzeylerde paslanma derecesinin değerlendirilmesini kapsar. Bu yöntemle sağlanan görsel yardımı kullanarak boyalı bir çelik yüzeyin paslanma derecesini değerlendirmemizi sağlar.

ASTM D610 Testi

Aslında bu uygulama, kaplanmış bir yüzey üzerinde görünür yüzey korozyonunun miktarını ve dağılımını değerlendirmeye izin veren standart bir yola karşılık gelir. Daha spesifik olarak, ASTM D610, eski numunelerde gözlemlenen korozyon seviyesini homojen olarak nitelendirmek için bir araç olarak oluşturulmuştur. Bu nedenle, ASTM D610, ASTM B117 , ASTM D714 ve ASTM G85 gibi yöntemlerle kullanılmalıdır. EUROLAB, korozyon testi hizmetlerinin bir parçası olarak ASTM D610 testini sunmaktadır.

ASTM D610'un amacı, görsel örnekler yardımıyla boyalı yüzeylerin paslanma derecesini değerlendirmek için standart bir araç sağlamaktır. Gerçekten de, bu yöntemle yayınlanan fotoğraflar, görünen paslanmış yüzey yüzdesi ve pas dağılımına göre 0 ila 10 arasında bir ölçekte sınıflandırılır. Aslında, daha düşük bir kalite, büyük bir aşınmış yüzeye karşılık gelirken, yüksek bir kalite, küçük bir paslanmış yüzeye karşılık gelir. Ayrıca, bir boya filminin altındaki veya içindeki pas miktarını değerlendirerek, kaplama sisteminin değiştirilmesi veya onarılması gerekip gerekmediğini belirlemek mümkündür, çünkü bu, ikincisinin kalan ömrünün büyük bir göstergesidir.

Bu test protokolünü yürütürken rol oynayan ana faktörler şunlardır: pas dağılımının sınıflandırılması ve paslanma derecesi. ASTM D610 tarafından derecelendirilmiş korozyon iki yönlüdür: paslanma derecesi ve pas dağılımı.

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D610 testi kapsamında kesin ve hızlı sonuçlar almanıza yardımcı olur.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp