ASTM D6108 Plastik Kereste ve Şekillerin Basınç Özellikleri için Test

ASTM Testleri

ASTM D6108 Plastik Kereste ve Şekillerin Basınç Özellikleri için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D6108 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,tüm enine kesit nispeten düşük tek biçimli gerilme veya yükleme oranlarında sıkıştırma ile yüklendiğinde, plastik kereste ve şekillerin mekanik özelliklerinin belirlenmesini kapsar.

ASTM D6108 Plastik Kereste ve Şekillerin Basınç Özellikleri için Test

“Üretildiği gibi” formdaki test numuneleri kullanılır. Bu nedenle, bu bir malzeme özelliği test yöntemi değil, bir ürün olarak plastik kereste veya şekillerin özelliklerini değerlendirmeye yönelik bir test yöntemidir.

Plastik kereste ve plastik şekiller şu anda ağırlıklı olarak geri dönüştürülmüş plastiklerden yapılmaktadır. Bununla birlikte, bu test yöntemi, işlenmemiş reçinelerden yapılmış benzer üretilmiş plastik ürünlere veya ürünün enine kesitte homojen olmadığı durumlarda da geçerli olacaktır.

İnç-pound birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D6108 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp