ASTM D6109 Takviyesiz ve Takviyeli Plastik Kereste için Test

ASTM Testleri

ASTM D6109 Takviyesiz ve Takviyeli Plastik Kereste için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D6109 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, viskoelastik davranış gösteren kare, dikdörtgen, yuvarlak veya diğer geometrik kesitli katı veya içi boş plastik kereste ürününün eğilme özelliklerini belirlemek için uygundur.

ASTM D6109 Takviyesiz ve Takviyeli Plastik Kereste için Test

Test numuneleri, uzunlamasına kesmenin ötesinde yüzeylerde herhangi bir değişiklik veya işleme olmaksızın "üretildiği gibi" parçalardır. Bu itibarla, bu bir malzeme özelliği test yöntemi değil, bir ürün olarak plastik kerestenin özelliklerini değerlendirmeye yönelik bir test yöntemidir. Aşırı dış elyafta kırılmayan veya kopmayan ürünler için eğilme mukavemeti belirlenemez.

Plastik kereste şu anda birkaç farklı plastik üretim prosesi kullanılarak üretilmektedir. Bu işlemler, dolgu maddeleri, elyaf takviyeleri ve diğer kimyasal katkı maddelerini içeren bir dizi çeşitli plastik reçine malzeme sistemini kullanır. Test yöntemleri, üretim süreci, kullanılan plastik reçinenin türü veya ağırlık yüzdesi, kullanılan dolgu maddelerinin türü veya ağırlık yüzdesi, kullanılan takviyelerin türü veya ağırlık yüzdesi ne olursa olsun, plastik reçinenin sürekli faz olduğu plastik kereste ürünlerine uygulanabilir. diğer kimyasal katkı maddelerinin türü veya ağırlık yüzdesi.

Tek bir reçine malzeme sistemine alternatif olarak, plastik kereste ürünlerinin imalatında hem ham hem de geri dönüştürülmüş termoplastik malzeme sistemlerinin çeşitli ve çoklu kombinasyonlarına izin verilir.

Plastik kereste ürünlerinin imalatında inorganik ve organik dolgu sistemlerinin farklı türleri ve kombinasyonlarına izin verilir. İnorganik dolgu maddeleri, talk, mika, silika, volastonit, kalsiyum karbonat ve benzeri gibi malzemeleri içerir. Organik dolgu maddeleri, ağaçtan, odun unu, keten kabuğu, pirinç kabukları, buğday samanı ve bunların kombinasyonlarından yapılan veya türetilen lignoselülozik malzemeleri içerir.

Plastik kerestede kullanılan elyaf takviyeleri, cam elyafı (doğranmış veya sürekli), karbon, aramid ve diğer polimerikler gibi imal edilmiş malzemeleri içerir; veya keten, jüt, kenaf ve kenevir gibi lignoselülozik bazlı lifler.

Çok sayıda farklı amaca hizmet etmek için plastik kereste formülasyonlarına çok çeşitli kimyasal katkı maddeleri eklenir. Örnekler arasında renklendiriciler, kimyasal köpürtücü maddeler, ultraviyole dengeleyiciler, alev geciktiriciler, yağlayıcılar, antistatik ürünler, biyositler, ısı dengeleyiciler ve birleştirme maddeleri bulunur.

EUROLAB, üreticilere ASTM D6109 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp