ASTM D6179 Birleştirilmiş Yüklerin, Büyük Nakliye Kasalarının ve Kasalarının Kaba Taşınması için Standart Test

ASTM Testleri

ASTM D6179 Birleştirilmiş Yüklerin, Büyük Nakliye Kasalarının ve Kasalarının Kaba Taşınması için Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D6179 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. ASTM D6179 için test yöntemleri, birim yüklerin, büyük nakliye kasalarının, onların bütünlüğünü test etmek içindir. Ayrıca, bu birimlerin içeriğinin dağıtım süreci boyunca kaba işleme dayanma yeteneğini de test ederler.

ASTM D6179 Birleştirilmiş Yüklerin, Büyük Nakliye Kasalarının ve Kasalarının Kaba Taşınması için Standart Test

Bu standardın amaçları açısından, bir birleşik yük, bir birim olarak ele alınacak şekilde birbirine sabitlenmiş eşya ya da konteynerler olarak tanımlanmaktadır. Büyük nakliye kutuları ve kasalar, mekanik taşıma gerektirdikleri boyut ve ağırlıktadır.

Kasa veya sandık bir taban veya palet tarafından desteklenerek sabitlenebilir. Tüm test yöntemlerinin tüm ürünler, konteynerler ve yükler için geçerli olmadığından, kullanıcının hedeflerine ulaşmak için en uygun testleri bulması gerektiğine dikkat etmek önemlidir.

ASTM D6179 'un önemi kullanıcı için iki katlıdır. Test, kullanıcının test edilen kabın bütünlüğünü ve stabilitesini belirlemesine yardımcı olacaktır. Ek olarak, test sonuçları kullanıcının kabın tasarımındaki zayıf noktaları belirlemesine yardımcı olabilir. Konteyner veya içindekilerdeki hasarın, dağıtım süreci boyunca meydana gelecek hasarla ilişkili olması beklenebilir. Bu test genellikle yasal veya sözleşmeye bağlı bir gereksinimi karşılamak için kullanılır. Bu nedenle, ilgili kurumun onayına tabidir.

ASTM tarafından en doğru sonuçları elde etmek için belirli bir tasarıma sahip birkaç kabın test edilmesi önerilir. Konteyner aynı zamanda sahada kullanılan gerçek konteyner olmalıdır. Bununla birlikte, gerçek kabı test etmek mümkün değilse, orijinalle aynı yüksekliğe ve bir taban boyutuna sahip bir çoğaltma yapılmalıdır.

Konteyneri aynı içeriğe ve alana paketlenecek şekilde paketlemek de önemlidir. Bir kap, o noktaya kadar herhangi bir testte başarısız olmadıkça farklı test yöntemleri boyunca ilerlemek için kullanılabilir. Örnek numunesi, herhangi bir testten önce uygun standarda uygun hale getirilmeli veya önceden ayarlanmalıdır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D6179 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp