ASTM D6179 Testi

ASTM Testleri

ASTM D6179 Testi

ASTM D6179 Birleştirilmiş Yüklerin ve Büyük Nakliye Kasalarının ve Kasalarının Kaba Taşınması için Standart Test Yöntemleri

ASTM D6179 için test yöntemleri, birim yüklerin, büyük nakliye kasalarının, onların bütünlüğünü test etmek içindir. Ayrıca, bu birimlerin içeriğinin dağıtım süreci boyunca kaba işleme dayanma yeteneğini de test ederler.

ASTM D6179 Testi

Bu standardın amaçları açısından, bir birleşik yük, bir birim olarak ele alınacak şekilde birbirine sabitlenmiş eşya ya da konteynerler olarak tanımlanmaktadır. Büyük nakliye kutuları ve kasalar, mekanik taşıma gerektirdikleri boyut ve ağırlıktadır.

Kasa veya sandık bir taban veya palet tarafından desteklenerek sabitlenebilir. Tüm test yöntemlerinin tüm ürünler, konteynerler ve yükler için geçerli olmadığından, kullanıcının hedeflerine ulaşmak için en uygun testleri bulması gerektiğine dikkat etmek önemlidir.

Test yöntemleri, yaygın malzeme taşıma araçlarına uygulanabilir:

Test Yöntemi A-E- Düşürme Testi - bu yöntemler, test örneğinin sert kullanım etkilerine dayanma kabiliyetini ölçmek için kullanılır. Test sonuçları ayrıca, numunenin yeni tasarım yoluyla geliştirilmesi gereken alanların belirlenmesine yardımcı olacak bilgiler de sağlayabilir. (A ve B test yöntemleri tipik olarak birim yükler için kullanılmaz)

  • Test Yöntemi A- Dönel Kenar Düşürme Testi
  • Test Yöntemi B- Dönme Köşe Düşme Testi
  • Test Yöntemi C- Dönme Düz Düşürme Testi
  • Test Yöntemi D- Desteklenmeyen Serbest Düşüş Düşme Testi
  • Test Yöntemi E- Şok Makine Yöntemi
  • Test Yöntemi F-İpucu Testi - bu test, doldurulmuş uzun veya çok ağır paketlerin önceden belirlenmiş bir açıya eğildiğinde devrilip devrilmeyeceğini belirler.
  • Test Yöntemi G- Devrilme Testi - bu yöntem büyük nakliye kutularını veya kasalarını test eder. Konteyner devrilir ve etkilere ne kadar dirençli olduğu konusunda test edilir. Test ayrıca, bu tehlikelerle karşılaştığında kabın ve ambalajın içeriğini ne kadar koruduğunun belirlenmesine yardımcı olacaktır.
  • Test Yöntemi H- Haddeleme Testi - bu yöntem, haddelemenin dolu büyük nakliye kasaları/sandıkları üzerindeki etkilerini test edecektir

ASTM D6179 'un önemi kullanıcı için iki katlıdır. Test, kullanıcının test edilen kabın bütünlüğünü ve stabilitesini belirlemesine yardımcı olacaktır. Ek olarak, test sonuçları kullanıcının kabın tasarımındaki zayıf noktaları belirlemesine yardımcı olabilir. Konteyner veya içindekilerdeki hasarın, dağıtım süreci boyunca meydana gelecek hasarla ilişkili olması beklenebilir. Bu test genellikle yasal veya sözleşmeye bağlı bir gereksinimi karşılamak için kullanılır. Bu nedenle, ilgili kurumun onayına tabidir.

ASTM tarafından en doğru sonuçları elde etmek için belirli bir tasarıma sahip birkaç kabın test edilmesi önerilir. Konteyner aynı zamanda sahada kullanılan gerçek konteyner olmalıdır. Bununla birlikte, gerçek kabı test etmek mümkün değilse, orijinalle aynı yüksekliğe ve bir taban boyutuna sahip bir çoğaltma yapılmalıdır.

Konteyneri aynı içeriğe ve alana paketlenecek şekilde paketlemek de önemlidir. Bir kap, o noktaya kadar herhangi bir testte başarısız olmadıkça farklı test yöntemleri boyunca ilerlemek için kullanılabilir. Örnek numunesi, herhangi bir testten önce uygun standarda uygun hale getirilmeli veya önceden ayarlanmalıdır.

Test (ler) ASTM D6179'da belirtilen standartlara göre yapılacaktır. Testin sonunda, bir rapor testlerin sonuçlarını ayrıntılı olarak açıklayacaktır.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp