ASTM D618 Plastiklerin Test için Şartlandırılmasına İlişkin Standart Test

ASTM Testleri

ASTM D618 Plastiklerin Test için Şartlandırılmasına İlişkin Standart Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D618 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart, plastiklerin fiziksel ve elektriksel özellikleri, test sonuçlarını maddi olarak etkileyecek şekilde sıcaklık ve bağıl nemden etkilenir.

ASTM D618 Plastiklerin Test için Şartlandırılmasına İlişkin Standart Test

Farklı malzemeler arasında ve farklı laboratuvarlar arasında güvenilir karşılaştırmalar yapabilmek için, bu malzemelerin numunelerinin test öncesinde ve sırasında maruz kaldığı nem koşullarının yanı sıra sıcaklığın da standardize edilmesi gerekir. Bu uygulama, testten önce plastiklerin şartlandırılması (her ne kadar dengede olması gerekmese de) prosedürlerini ve bunların test edileceği koşulları tanımlar.

Bazı malzemeler için, bu uygulamanın kullanılmasını gerektiren, ancak bazı prosedürel değişikliklerle birlikte bir malzeme spesifikasyonunun mevcut olması mümkündür. Malzeme spesifikasyonu bu uygulamaya göre önceliklidir. Bu uygulamayı kullanmadan önce malzeme özelliklerine bakın. Sınıflandırma D4000'deki Tablo 1 , halihazırda mevcut olan ASTM malzeme özelliklerini listeler.

Bu standart, varsa kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D618 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp