ASTM D6210 Ağır Hizmet Motorları için Tamamen Formüle Edilmiş Glikol Bazlı Motor Soğutma Sıvısı için Standart Şartname

ASTM Testleri

ASTM D6210 Ağır Hizmet Motorları için Tamamen Formüle Edilmiş Glikol Bazlı Motor Soğutma Sıvısı için Standart Şartname

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte ASTM D6210 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu spesifikasyon, ağır hizmet motorlarının soğutma sistemleri için tamamen formüle edilmiş glikol bazlı soğutma sıvılarının gereksinimlerini kapsar. Konsantreler uygun kalitede suda hacimce %40 ila %60 glikol konsantrasyonunda kullanıldığında korozyona, kavitasyona, donmaya ve kaynamaya karşı koruma sağlar.

ASTM D6210 Ağır Hizmet Motorları için Tamamen Formüle Edilmiş Glikol Bazlı Motor Soğutma Sıvısı için Standart Şartname

Bu spesifikasyonun, işlenmemiş veya geri dönüştürülmüş etilen veya propilen glikolden hazırlanan motor soğutma sıvıları için gereklilikleri kapsaması amaçlanmıştır.

Komite D15, aşağıdaki gibi kaynaklardan geri dönüştürülmüş glikol kullanmanın etkisini büyük ölçüde incelememiştir:

  • Glikol dipleri;
  • Polyester üretim atıkları;
  • Uçak ve pist buz çözücüleri;
  • Tıbbi atık;
  • Motor soğutma sıvılarını hazırlamak için.

Bununla birlikte, motor soğutma sıvılarını hazırlamak için yukarıdaki gibi kaynaklardan geri dönüştürülmüş glikoller kullanıldığında, ağır hizmet filolarında birkaç ciddi çok düşük performans vakası rapor edilmiş ve doğrulanmıştır. Geri dönüştürülmüş motor soğutma sıvıları veya diğer kaynaklardan olsun, bu spesifikasyonu karşılayan motor soğutma sıvılarını hazırlamak için kullanılan glikoller için saflık gerekliliklerini daha açık bir şekilde tanımlama çabaları devam etmektedir.

Bu spesifikasyonu karşılayan soğutma sıvısı konsantreleri, belirli ağır iş motor soğutma sistemlerinde, özellikle ıslak silindir gömleklerinde korumaya devam etmek için bir bakım dozu SCA'nın gerekli olduğu ilk bakım aralığına kadar herhangi bir İlave Soğutma Sıvısı Katkısı (SCA) gerektirmez.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart kabul edilecektir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik ve sağlık uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D6210 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp