ASTM D6226 Sert Hücresel Plastiklerin Açık Hücre İçeriği için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D6226 Sert Hücresel Plastiklerin Açık Hücre İçeriği için Standart Test Yöntemi

Bu standart, küçük boşlukları veya hücreleri ayıran polimer zarlardan veya duvarlardan oluşan hücresel plastikleri kapsar. Bu hücreler birbirine bağlı (açık hücre), bağlantısız (kapalı hücre) veya bu tiplerin herhangi bir kombinasyonu olabilir.

ASTM D6226 Sert Hücresel Plastiklerin Açık Hücre İçeriği için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, açık hücreler için sayısal değerleri belirler. Bir malzemenin erişilebilir hücresel hacmini ölçen bir gözeneklilik tayinidir. Kalan hacim, kapalı hücreler ve hücre duvarları tarafından işgal edilen hacimdir.

Uygun boyuttaki herhangi bir numune tipik olarak bazı kesme işlemleriyle elde edildiğinden, kapalı hücrelerin bir kısmı numune hazırlama ile açılacak ve açık hücreler olarak dahil edilecektir.

Bu test yöntemi, ağırlıklı olarak yüksek düzeyde açık hücreli malzemeler üzerinde iyi bir doğruluk sağlar. Numune hazırlama sırasında açılan kapalı hücreleri hesaba katmayarak, kapalı hücre içeriği arttıkça ve hücre boyutu arttıkça doğruluk azalır.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içindeki değerler sadece referans amaçlı verilmiştir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D6226 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp