ASTM D6272 Dört Noktalı Eğilme ile Güçlendirilmemiş ve Güçlendirilmiş Plastiklerin ve Elektrik Yalıtım Malzemelerinin Eğilme Özellikleri Için Test

ASTM Testleri

ASTM D6272 Dört Noktalı Eğilme ile Güçlendirilmemiş ve Güçlendirilmiş Plastiklerin ve Elektrik Yalıtım Malzemelerinin Eğilme Özellikleri Için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D6272 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu test yöntemi, doğrudan kalıplanmış veya levhalardan, levhalardan veya kalıplanmış şekillerden kesilmiş dikdörtgen çubuklar şeklindeki yüksek modüllü kompozitler ve elektrik yalıtım malzemeleri dahil, takviyesiz ve takviyeli plastiklerin eğilme özelliklerinin belirlenmesini kapsar.

ASTM D6272 Dört Noktalı Eğilme ile Güçlendirilmemiş ve Güçlendirilmiş Plastiklerin ve Elektrik Yalıtım Malzemelerinin Eğilme Özellikleri Için Test

Bu test yöntemleri genel olarak rijit ve yarı rijit malzemelere uygulanabilir. Ancak dış liflerde kırılmayan veya kopmayan malzemeler için eğilme mukavemeti belirlenemez. Bu test yöntemi, basit bir şekilde desteklenen bir kirişe uygulanan dört noktalı bir yükleme sistemini kullanır.

Bu test yöntemi, seçimi aşağıda açıklandığı gibi test edilecek örneğin davranışına bağlı olan iki prosedürü (Prosedür A ve Prosedür B) tanımlar:

  • Prosedür A, esas olarak nispeten küçük sapmalarda kırılan malzemeler için tasarlanmıştır. Malzeme spesifikasyonunda aksi belirtilmedikçe, özellikle eğilme modülü olmak üzere eğilme özelliklerinin ölçümü için kullanılacaktır.
  • Prosedür B, özellikle test sırasında büyük sapmalara maruz kalan malzemeler için tasarlanmıştır. Eğilme mukavemeti ölçümü için uygundur.

Karşılaştırmalı testlerin, test edilen malzeme için prosedürün tatmin edici bulunması şartıyla, her iki prosedüre göre yapılmasına izin verilir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilecektir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Uygun güvenlik, sağlık ve çevre uygulamalarını oluşturmak ve kullanımdan önce düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

Bu test yöntemi, ISO 14125, Yöntem B'ye benzerdir. Ancak, ISO 14125, Yöntem B, destek aralığının yalnızca 1 / 3'lük bir yük aralığını belirtirken, D6272 ayrıca destek aralığının 1 / 2'lik bir yük aralığına izin verir . Bu nedenle ve teknik içerikteki diğer farklılıklar nedeniyle, iki test yöntemi arasındaki sonuçları karşılaştırmaya çalışırken çok dikkatli olun.

EUROLAB, üreticilere ASTM D6272 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp