ASTM D6289 Kalıplanmış Termoset Plastiklerin Kalıp Boyutlarından Çekme Ölçümü için Standart Test Yöntemi

ASTM Testleri

ASTM D6289 Kalıplanmış Termoset Plastiklerin Kalıp Boyutlarından Çekme Ölçümü için Standart Test Yöntemi

EUROLAB laboratuvar ASTM D6289 standardı kapsamında test ve uygunluk hizmeti sunar. Bu test yöntemi, belirli koşullar altında sıkıştırma, enjeksiyon veya transfer yoluyla kalıplandığında termoset plastiklerin kalıp boşluğundan kalıplanmış boyutlarına kadar büzülmeyi ölçmeyi amaçlamaktadır.

ASTM D6289 Kalıplanmış Termoset Plastiklerin Kalıp Boyutlarından Çekme Ölçümü için Standart Test Yöntemi

Bu test yöntemi, ısıyla sertleşen plastiklerin hem başlangıçta (kalıplamadan sonraki 16 ila 72 saat içinde) hem de eskitme sonrasında (yüksek sıcaklıklarda çekme sonrası) kalıplarından çekmesinin ölçülmesini sağlar.

Bu yöntem, standart numunelere dayalı karşılaştırılabilir veriler verecektir ve değişen akış yolları, duvar kalınlıkları, basınç gradyanları ve proses koşulları ile gerçek kalıplanmış parçalardaki mutlak değerleri tahmin edemez. Bu test yönteminde açıklanan numune geometrileri arasında genellikle kalıp çekmesindeki farklılıklar gözlenir.

Plastiklerin ilk büzülme bilgisi, kalıpların yapımı için önemlidir ve kalıplama sonrası büzülme bilgisi, kalıplama malzemesinin doğru boyutlarda ısıyla sertleşen plastik bileşenlerin üretimi için uygunluğunu belirlemek için önemlidir.

SI birimlerinde belirtilen değerler standart olarak kabul edilmelidir. Parantez içinde verilen değerler bilgi amaçlıdır.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D6289 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp