ASTM D6294 Çatı Kaplama Ve Su Yalıtımında Kullanılan Demirli Metal Bağlantı Elemanlarının Korozyon Direnci için Test

ASTM Testleri

ASTM D6294 Çatı Kaplama Ve Su Yalıtımında Kullanılan Demirli Metal Bağlantı Elemanlarının Korozyon Direnci için Test

EUROLAB, son teknolojiye sahip akredite laboratuvarları ve uzman ekibiyle birlikte, ASTM D6294 testi kapsamında kesin ve hızlı test hizmetleri sunar. Bu standart,sülfürlü asit ortamında, düşük eğimli çatı kaplama ve su yalıtımında kullanılan bağlantı elemanları, stres plakaları ve çıta çubukları gibi paslanmaz çelikten olanlar hariç, demirli metal bağlantı elemanlarının bileşenlerini kapsar.

ASTM D6294 Çatı Kaplama Ve Su Yalıtımında Kullanılan Demirli Metal Bağlantı Elemanlarının Korozyon Direnci için Test

Bu test yöntemi, pas veya beyaz pas yüzdesini belirleyerek bileşenlerin nispi korozyon direncini değerlendirir.

Bileşenlere yüzey işlemi uygulanmış olabilir veya olmayabilir.

Sınırlayıcı bir faktör, gerçek pas veya beyaz pas korozyonu yüzdesini belirlerken sübjektifliktir.

Bariyer kaplamaların aşınma direnci gibi demirli metal bileşenlerin diğer performans özellikleri bu yöntemde değerlendirilmez.

SI birimlerinde veya inç-pound birimlerinde belirtilen değerler ayrı ayrı standart olarak kabul edilecektir. Her sistemde belirtilen değerler tam eşdeğer olmayabilir; bu nedenle, her sistem diğerinden bağımsız olarak kullanılmalıdır. İki sistemden elde edilen değerlerin birleştirilmesi, standartla uyumsuzlukla sonuçlanabilir.

Bu standart, varsa, kullanımıyla ilgili tüm güvenlik endişelerini ele alma iddiasında değildir. Kullanımdan önce uygun güvenlik ve sağlık uygulamaları oluşturmak ve düzenleyici sınırlamaların uygulanabilirliğini belirlemek bu standardın kullanıcısının sorumluluğundadır.

EUROLAB, üreticilere ASTM D6294 test uyumluluğu konusunda yardımcı olur. Test uzmanlarımız, profesyonel çalışma misyonu ve prensipleri ile siz üretici ve tedarikçilerimize laboratuvarlarımızda en iyi hizmeti ve kontrollü test sürecini sunar. Bu hizmetler sayesinde işletmeler daha etkin, yüksek performanslı ve kaliteli test hizmetleri almış olmakta ve müşterilerine, güvenli, hızlı ve kesintisiz hizmet vermektedir.

Hemen Teklif Alın

Randevu almak, daha detaylı bilgi edinmek yada değerlendirme talep etmek için formumuzu doldurarak size ulaşmamızı isteyebilirsiniz.

WhatsApp